Argentína 23 perc alatt lerendezte Ibrahimovicékat

2013.02.06. 22:39
Ezúttal nem Lionel Messi (balra) és Zlatan Ibrahimovic (jobbra) volt a főszereplő (Fotó: Reuters)
Az argentin labdarúgó-válogatott 3–2-re nyert Stockholmban felkészülési mérkőzésen a svédek ellen. A vendégek már a 23. percben 3–1-re vezettek, az utolsó gól a 95. percben született.

Zlatan Ibrahimovic és Lionel Messi nem kötött életre szóló barátságot előbbi rövidke barcelonai kalandja alatt, de most mosolyogva kezet fogtak a meccs előtt, természetesen a fotósok kereszttüzében. A svédek klasszisa az előzetes terveknek megfelelően csak egy félidőt kapott Erik Hamréntól, és ezalatt túl sok fejfájást nem okozott az ellenfélnek (nem úgy, mint az angoloknak néhány hónapja).

Az argentinok viszont igencsak elemükben voltak, már az első félidőben megszórhatták volna a házigazdákat, végül „csak” háromig jutottak a szünetig. Már a 3. percben megszerezték a vezetést, amikor Gonzalo Higuaín passzába a menteni igyekvő Mikael Lustig úgy ért bele, hogy a labda a rövid alsó sarokba gurult, öngól. 0–1

A 18. percben újra egy svéd volt eredményes, de Jonas Olsson – egy szöglet után – már a jó kapuba fejelt, azaz az ellenfélébe. 1–1

Sokáig nem örülhettek az egyenlítésnek a kék-sárgák, ugyanis postafordultával érkezett az argentin válasz, a lesgyanús helyzetből kilépő Sergio Agüero higgadtan pörgette el a labdát Andreas Isaksson mellett. 1–2

Három perc múlva már játékba tudott avatkozni a svéd kapus, de Lionel Messi lövése után éppen az arra sertepertélő Higuaín elé ütötte a labdát, a Real Madrid csatára pedig az üres kapuval szemben nem hibázott. 1–3

Itt visszavehettek volna a tempóból a vendégek, ehelyett azonban tovább rohamoztak, és bizony többször közel jártak negyedik találatukhoz.

A második félidőben cserék tördelték az amúgy is kissé leülő játékot, de többnyire ekkor is az argentinok akarata érvényesült. A játékrész leglátványosabb jelenetét Isakssonnak köszönhettük, aki ollózva rúgta ki a labdát a gólvonalról, miután Messi átemelte.

A vendégeknél a szünetben pályára lépett a brazil Santost erősítő Walter Montillo, majd félórával a vége előtt a Rubin Kazany balhátvédje, Cristian Ansaldi is, Alejandro Sabella tehát kicsit kísérletezett is csapatával. Lionel Messi végigjátszotta a mérkőzést, de ezúttal messze volt csúcsformájától – vigaszul a hajrában kapott egy csókot egy pályára berohanó Messi-mezes szurkolótól, bár nem úgy tűnt, mint aki nagyon vágyott erre.

A svédek becsületből mentek előre az utolsó percig, és erőfeszítéseik végül nem bizonyultak teljesen hiábavalónak, ugyanis Rasmus Elm a 95. percben szabadrúgásból szépíteni tudott. 2–3