Aranycipő: Mbappé hátránya három gól Messi mögött

2019.04.23. 10:34
Kylian Mbappé vasárnap a 15. és az 55. perc között mesterhármast ért el a Monaco ellen (Fotó: AFP)
Nagy a harc Lionel Messi és Kylian Mbappé között az európai Aranycipőért: a Paris Saint-Germain ifjú klasszisa a mögöttünk hagyott hétvégén három gólra (és hat pontra) csökkentette hátrányát az FC Barcelona argentin kiválóságához képest.

Az ötszörös aranycipős Messi szombaton nem talált be a Real Sociedad elleni győztes (2–1) meccsen, Mbappé viszont triplázott korábbi csapata, az AS Monaco ellen (3–1), így öt fordulóval a spanyol és a francia bajnokság vége előtt három gólra olvadt a világbajnok labdarúgó hátránya az élen.

A harmadik helyen változatlanul a Sampdoria veterán támadója, Fabio Quagliarella áll, de tőle öten is – köztük az Újpest korábbi csatára, Mbaye Diagne, valamint a Real Madridot erősítő Karim Benzema – csak két ponttal vannak lemaradva. Diagne-nak a török bajnokságban 28 gólt kellett szereznie ahhoz, hogy ugyanannyi pontja legyen, mint a topligákban 21 találatig jutó riválisainak.