Arany-kupa: az Egyesült Államok Kanada legyőzésével kezdte a tornát

2011.06.08. 06:54
Az Egyesült Államok 2–0-ra legyőzte Kanadát Detroitban az Arany-kupa C-csoportjának első fordulójában, míg Panama Guadeloupe ellen nyert 3–2-re magyar idő szerint szerda hajnalban.

A házigazda két, Európában légióskodó futballistája vezérletével győzött: a Villarreal tulajdonában álló Jozy Altidore már a 15. percben vezetést szerzett, majd a Fulhamet erősítő Clint Dempsey a 62. percben biztosította be a sikert.

A kvartett másik találkozóján Panama Gabriel Gómez tizenegyesből szerzett góljával az 57. percben már 3–0-ra vezetett, és Guadeloupe csak szépíteni tudott Brice Jovial duplájával.

Észak- és Közép-Amerika, valamint a karibi térség legjobb labdarúgó-válogatottjainak tornája június 25-ig tart.

11. ARANY-KUPA, EGYESÜLT ÁLLAMOK
C-CSOPORT, 1. FORDULÓ, DETROIT
Panama–Guadeloupe 3–2 (Pérez 29., Tejada 31., Gómez 57. – 11-esből, ill. Jovial 65., 78.)
Egyesült Államok–Kanada 2–0 (Altidore 15., Dempsey 62.)