ANK: Nigéria újabb egygólos győzelme továbbjutást ért

2019.06.26. 18:23
Kenneth Omeruo fejelte a nigériaiak győztes gólját (Fotó: AFP)
Burundi után Guinea ellen is 1–0-s győzelmet aratott a nigériai labdarúgó-válogatott, így két forduló után már biztosan továbbjutott az Afrikai Nemzetek Kupája B-csoportjából.

A mérkőzés egyetlen gólját a Leganés védője, Kenneth Omeruo szerezte, aki a 73. percben Moses Simon szögletét követően fejelt a guineai hálóba, 1–0.

Az A-csoportban nem bírt egymással Uganda és Zimbabwe: előbbi ugyan Emmanuel Okwi góljával korán vezetést szerzett, de a zimbabweiek Khama Billiat révén még az első félidő végén egyenlítettek, így alakult ki az 1–1-es végeredmény.

Egyiptom azonban hozta a kötelezőt, és Mohamed Szalah vezérletével 2–0-ra verte a Kongói Demokratikus Köztársaság csapatát ezzel bejutott a nyolcaddöntőbe.