Afrika-kupa: Marokkó hozta a szokásos 1–0-s győzelmét

2019.07.01. 20:02
Busszufa (fehérben) szerezte Marokkó győztes gólját (Fotó: AFP)
Nem történt meglepetés az Afrikai Nemzetek Kupája D-csoportjában, amelyben az első két mérkőzését egyaránt 1–0-ra megnyerő Marokkó ismét hozta a szokásos formát, és Mbark Busszufa kései találatával legyőzte Dél-Afrikát. A második helyen Elefántcsontpart jutott tovább, amely 4–1-re kiütötte Namíbiát.

A C-csoportban az már korábban eldőlt, hogy a két győzelemmel rajtoló Algéria ott lesz a nyolcaddöntőben, az észak-afrikaiak azért harmadik meccsükön Tanzániát is simán legyőzték 3–0-ra.

A két hárompontos csapat összecsapása a második félidő közepéig 0–0-ra állt, de aztán Szenegál megrázta magát, és a duplázó Sadio Mané vezetésével 3–0-ra elpáholta Kenyát.

AFRIKAI NEMZETEK KUPÁJA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
C-CSOPORT
Kenya–Szenegál 0–3
(Sarr 63., Mané 71., 78. – a másodikat 11-esből)
Tanzánia–Algéria 0–3 (Szlimani 34., Ounasz 39., 45.)

(Busszufa 90.)
Namíbia–Elefántcsontpart 1–4 (Kamatuka 71., ill. Gradel 39., Dié 58., Zaha 84., Cornet 89.)