A Real Madrid és Cristiano Ronaldo szomorította Mourinhót

2013.08.08. 07:47
Sportszerű reváns: Cristiano Ronaldo egy nyilatkozat, Iker Casillas a tavaszi mellőzöttség miatt érezhet elégtételt Mourinhóval szemben (Fotó: Reuters)
A spanyol Real Madrid labdarúgócsapata nyerte meg a Bajnokok Kupája elnevezésű, nyolccsapatos tengerentúli felkészülési tornát, miután a döntőben kétgólos győzelmet aratott az angol Chelsea ellen. A párosítás érdekessége volt, hogy a londoniakat irányító José Mourinho éppen a nyár elején hagyta el a madridiakat. A torna bronzérmese az olasz AC Milan lett, amely az amerikai LA Galaxy ellen győzött, szintén két góllal.

A 14. percben Luka Modric ugratta ki a balszélső helyén a tizenhatoson belülre betörő Marcelót, aki egy kis tánc után laposan kilőtte a hosszú, bal alsót (1–0). Gary Cahill késlekedett a beavatkozással, csak hátrált, míg Petr Cech mintha későn vetődött volna, bár közelről kapta a lövést. Nem sokáig örülhettek a vezetésnek a madridiak, a 17. percben egyenlített a Chelsea. Középen egyérintőztek hárman a londoniak, majd Ramires – a „kékek” legjobbja – a labdával áttört a Real hézagos védősorán. Ziccerét higgadtan értékesítette: a kifutó Iker Casillast egy lövőcsellel megtévesztette, majd ütemtelenül átemelte a kapust, a labda nagy ívben a kapu jobb oldalába hullt (1–1).

Madridi üzenet a portugál trénernek

Ezután Cristiano Ronaldo pillanatait lehetett beírni a tudósításokba, aki a spanyol szalagcímek szerint a pályán felelt meg az őt korábban picit megkóstoló Mourinhónak. Lehet, hogy nem ő az igazi Ronaldo, ő „csak egy Cé”, arra viszont így is pont jó volt, hogy a 31. percben a balösszekötő helyéről elvégzett szabadrúgást betekerje a kapu jobb oldalába (2–1). Cech hiába vetődött, nem érte el a lövést. Majd az 57. percben Isco bal oldali beadására robbant be az angolok közé, és fejelt védhetetlenül hat méterről a kapuba (3–1). Valószínűleg Mourinhónak lesz még dolga a védelemmel, nemcsak a hiányzó David Luizt kell megtanítania jobban védekezni, hiszen a harmadik madridi találat előtt nagyon csúnyán megverték őket pozícióban.

Az első félidő hajtós irama után a másodikban picit visszaesett a tempó, de ez törvényszerű is ebben az időszakban. Tart a felkészülés, sűrűn követik egymást a meccsek, és az edzők a szokásosnál gyakrabban cserélnek.

José Mourinhót azért nem hagyta hidegen a vereség – hiába nyilatkozta pont ennek az ellenkezőjét a meccs előtt –, néha már a rá oly' jellemző teátrális elemekkel tarkította az estét. Azt viszont rezignáltan vette tudomásul, amikor egy pályára tévedt fiatal Real-drukker hosszú másodperceken át Cristiano Ronaldóval ölelkezett. Pedig ugye őt is lehet(ne) imádni...

A Ferencváros által kiszemelt madridi védő, David Mateos az előző mérkőzéshez hasonlóan ezúttal sem kapott szerepet.

A bronzmeccsen a Milan az ellenfél térfelén szerzett labdából indított kontrával szerzett vezetést a 17. percben. Mario Balotelli megkapta a labdát, befordult a védője mellett, majd 8 méterről a kapuba lőtt (1–0). Visszafogott, kimért gólöröme, pókerarca egy új Balotellit sejtet, nyilván a szigorú spanyol etikett szabályait tanulmányozta a nyári szabadidejében. A második olasz gólnál a 40. percben szintén a Galaxy tizenhatosának előterében folyt a játék, az amerikaiak nem tudtak felszabadítani, a tizenhatosvonal jobb oldali sarkánál labdához jutó Mbaye Niang pedig tolt egyet, majd kilőtte a hosszú, jobb alsót (2–0).

BAJNOKOK KUPÁJA, MIAMI
DÖNTŐ
Real Madrid (spanyol)–Chelsea (angol)
3–1 (2–1)
Miami, Sun Life Stadion, 67 273 néző. V: Edvin Jurisevic
Real Madrid. Iker Casillas – Arbeloa (Carvajal, a szünetben), Sergio Ramos, Pepe, Marcelo (Nacho Fernández, 74.) – Özil, Khedira, Modric (Casemiro, 72.), Isco (Morata, 85.) – Cristiano Ronaldo, Benzema (Di María, 69.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Chelsea: Cech – G. Cahill, Terry (Azpilicueta, 75.), A. Cole, Ivanovics – Lampard (De Bruyne, a szünetben), Ramires (Schürrle, 74.), Van Ginkel (Essien, 74.), Hazard – Oscar (Moses, a szünetben), Lukaku (F. Torres, a szünetben). Menedzser: José Mourinho
G.: Marcelo (14.), Cristiano Ronaldo (31., 57.), ill. Ramires (17.)

A 3. HELYÉRT
AC Milan (olasz)
Los Angeles (amerikai) 2–0 (2–0)
Milan:
Abbiati – Zaccardo, Emanuelson, Silvestre, Zapata – Nocerino, Poli, Montolivo – Niang, Balotelli, El Shaarawy. Vezetőedző: Massimiliano Allegri
Csereként pályára lépett:
Amelia (kapus), Lotti, Muntari, N. de Jong, Constant, B. Traoré, Petagna
Galaxy:
Cudicini – Dunivant, Leonardo, O. Gonzalez, DeLaGarza – Rogers, Juninho, Marcelo Sarvas, Franklin – Keane, Donovan. Vezetőedző: Bruce Arena
Penedo (kapus), Cochrane, Opare, L. Courtois, Mastroeni, Stephens, H. Jiménez, Villarreal, Zardes