A Rangers legyőzésével élre állt a Celtic

2011.12.28. 22:58
Joe Ledley ünnepli a három pontot érő gólját (Fotó: Reuters)
A skót élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában a Celtic hazai pályán 1–0-ra legyőzte az ősi rivális Rangerst, ezzel élre állt a táblázaton. A mérkőzés egyetlen gólját Joe Ledley szerezte. A Hearts nem bírt az Aberdeennel, a St. Johnstone elintézte a Kilmarnockot.

CELTIC–RANGERS

A Rangers – amely a két csapat „őszi meccsét" 4–2-re megnyerte – kezdte jobban a Skóciában Old Firm névre keresztelt derbit: Sone Aluko beadását Lee Wallace fejelte kapura, kísérletét Fraser Foster a kapufára tolta – igaz, a labda kis híján áthaladt a gólvonalon –, így maradt a 0–0.

A túloldalon Jorgosz Szamarasz jelentette a legnagyobb veszélyt, a görög csatár át is emelte a Rangers kapusát, ám a partjelző lest intett. A mérkőzést a helyszínen tekintette meg többek között Darren Fletcher, Roy Hodgson és David Moyes is.

A második félidő elején megszerezte a vezetést a Celtic – amely legutóbb október másodikán kapott ki a bajnokságban (a Hearts otthonában 2–0-ra) –: Charlie Mulgrew szögletét a hosszún érkező Joe Ledley fejelte a hálóba. (1–0)

A Celtic a vezető találat után sem állt le, nyomást gyakorolt a Rangers védelmére, amely állta a sarat. A Rangers – amelynek mai veresége egymás után a második volt a bajnokságban – hiába vezetett néhány támadást, gólt nem tudott szerezni a rendkívül szeles mérkőzésen, így városi riválisa letaszította a tabella éléről.

EGY BAJNOKI ELMARADT

A Skót Labdarúgó-szövetség elhalasztotta a Motherwell–Dunfermline mérkőzést, mivel a rendkívül erős szél megrongálta a meccsnek otthont adó Fir Parkot.

A Motherwell ügyvezetője, Leeann Dempster elmondta: a 145 km/h-s szélvihar strukturális károkat okozott a stadionban, amely jelen állapotában nem biztonságos. A skót Premier League döntése alapján a találkozót január 24-én pótolják.

A TÖBBI MECCSEN

A legtöbb pályán a nagy erejű szél hátráltatta a csapatokat. A szezont zsinórban öt vereséggel nyitó Hibernian Garry O'Connor szabadrúgásból szerzett góljával került előnybe az Inverness ellen. A vendégek azonban még a félidő előtt egyenlíteni tudtak Johnny Hayes lapos lövésével, így kialakult az 1–1-es végeredmény.

A St. Johnstone és a St. Mirren is bő félóra elteltével szerezte meg a vezetést hazai pályán, előbbi egy lepattanó lövés után, utóbbi egy szögletet követően. A St. Mirren és a Dundee United összecsapásán ezután őrületes öt perc következett: a vendégek egy szerencsés találattal egyenlítettek, majd a házigazdák ismét előnybe kerültek Paul McGowan bombagóljával, ám a Dundee újfent egalizálni tudott, s pontosztozkodás lett a találkozó vége.

A St. Johnstone az első félidő hajrájában tovább növelte előnyét: Liam Craig remek beadását a középen érkező Francisco Sandaza fejelte a hálóba hat méterről. Ez a találat végleg padlóra küldte a Kilmarnockot, amely a második félidőben már nem tudott változtatni az eredményen.

Az Aberdeen és a Hearts változatos mérkőzést vívott egymással, mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, ám mind kihasználatlanul maradt, így egy ponttal gazdagodtak az együttesek.

CELTIC–RANGERS 1–0