A Chelsea segített Juhásznak közelebb kerülni a Rangershöz

2011.08.06. 19:24
A Chelsea Daniel Sturridge (jobbra) duplájával fordított a Rangers ellen (Fotó: Reuters)
Felkészülési mérkőzésen az angol Chelsea labdarúgócsapata kétgólos győzelmet aratott a skót Rangers ellen. A találkozó hőse Daniel Sturridge volt, aki az egygólos hátrányban lévő angolokat rántotta ki a kisebb gödörből duplájával.

Álomszerűen kezdett a Rangers: a 7. perc elején gyors jobb oldali akció futott végig a pályán, a túloldalra átemelt labdát az üresen érkező Nikica Jelavic bólintotta be a hosszún közelről. 1–0

A hátrányba kerülő, Cech – Paulo Ferreira, Alex, Terry, Ashley Cole – Mikel Obi, Ramires, Lampard, Kalou – Torres, Sturridge kezdővel felálló Chelsea azonnal emelt a fordulatszámon.

Így nem sokáig örülhettek a vezetésnek a skótok, méghozzá a bizonytalan védelmük miatt, amely két alkalommal is gólt érően hibázott az angolok letámadását követően. Előbb a bal oldalon szereztek labdát a vendégek, majd a tizenhatoson belüli keresztpasszt a hosszún nagy lendülettel érkező Sturridge váltotta gólra a 22. percben. 1–1

Ugyanő a 30. percben az oldalvonalnál zavarta meg a hazaadni készülő védőjét. A Chelsea támadója belespiccelt a labdába, majd azzal az alapvonallal párhuzamosan betört a tizenhatoson belülre. Keményen megharcolt a védőjével a lövőpozícióért, és éles szögből a rövid sarokba bombázott. 1–2

Az angolok győzelmét a 72. percben a csereként pályára lépő Florent Malouda állította be. A Chelsea játékosai passzolgattak, már a skót büntetőterületen belül jártak, amikor Didier Drogba szépen emelt a lendülettel érkező Malouda fejére, akinek nem okozott gondot közelről a kapuba stukkolnia a mérkőzés utolsó találatát. 1–3

A mérkőzést, különösen a Chelsea góljait látva már érthető, hogy a Rangers menedzsere, Ally McCoist miért keres gőzerővel minőségi belső védőt. A kiszemeltek között még mindig ott találjuk Juhász Rolandot, akiért már három ajánlatot tettek a skótok, de a legutóbbi, sajtóhírek szerint közel hárommillió fontra is nemet mondott a belga Anderlecht, a magyar védő jelenlegi munkáltatója.

Szombaton egyébként háromfrontos skót–angol párharcot rendeztek, utóbbiak hét, előbbiek egy pontot gyűjtöttek be. Az angolok az olaszok és a spanyolok elleni összevetésben is megállták a helyüket. Két spanyol egylet úgy szenvedett vereséget, hogy még gólt sem szerzett – ide azért besegített a PL-újonc walesi klub –, gólt a két olasz gárda sem szerzett angol riválisa ellen, de az egyik legalább nem is kapott, így kihúzta döntetlennel az ütközetet. Igaz, a Newcastle–Fiorentina meccs a második félidő 19. percében 0–0-s állásnál félbeszakadt, mert a vihar következtében akkora víz zúdult a pályára, hogy az játékra alkalmatlanná vált.

Pintér Ádám kezdőként lépett pályára a spanyol Zaragozában, amely angliai felkészülésének utolsó fellépésén a Wolverhampton Wanderers vendégeként szenvedett kétgólos vereséget.

RANGERS–CHELSEA 1–3