Futsal MK: döntős a Haladás és a Veszprém a férfiaknál

MTI/ P. K.MTI/ P. K.
2024.05.11. 21:20
A Haladás VSE bejutott a Magyar Kupa döntőjébe (Fotó: facebook.com/haladasvse)
A címvédő Haladás a Berettyóújfalut, a Veszprém pedig a Maglódot felülmúlva jutott be szombaton a futsal Magyar Kupa férfi döntőjébe, a Dr. Koltai Jenő Sportközpontban.

Elsőként a szombathelyi címvédő biztosította helyét a vasárnapi fináléban. Felipe Conde vezetőedző együttese a negyedik percig kétszer is betalált, majd az első felvonás hajrájában Dróth Zoltán is bevette az MVFC kapuját, így a szünetben háromgólos különbség állt az eredményjelzőn.

A fordulás után sokáig nem esett gól, majd Vas Ádám emelte az üres kapuba a labdát (4-0). Egy perccel később az MVFC is megszerezte első találatát, majd a hajrában ismét szépíteni tudott, ezzel beállította a 4-2-es végeredményt.

A második elődöntőben a Veszprém szerzett vezetést, majd a maglódiak még a szünet előtt szögletből egyenlítettek. A második felvonást két gyors góllal kezdte a Veszprém, ezt követően a Maglód próbált nyomást gyakorolni rájuk, de egy eladott labdából megiramodtak a veszprémiek, a maglódi hálóőr pedig már nem ért vissza a kapu elé (4-1).

A mérkőzés végén a maglódi kapus durván összeütközött egy veszprémi játékossal, aki súlyosnak tűnő sérülést szenvedett. Bohony Bálintot kiállították, a Veszprém pedig értékesítette a szabálytalanságért járó büntetőt (5-1) és 2021 után újra bejutott az MK-döntőbe. A vasárnapi döntőt az M4 Sport+ élőben közvetíti.

FUTSAL MAGYAR KUPA
Férfiak
Elődöntő
Haladás VSEMezei-Vill FC Berettyóújfalu 42 (30)
Gólszerzők: Vas (3., 34.), Longo (4.), Dróth (20.), illetve Nagy (35.), Da Silva (40.)

1. FC VeszprémMAG-LOG Maglódi TC 51 (11)
G.: Gerencsér (11., 23.), Kártik (22.), Fellembek (39.), Bognár (40.), illetve Sallai (16.)
Kiállítva: Bohony (40.)