U20-as vb: nyertek a franciák, Kassai hét lapot osztott ki

2017.05.22. 16:46
Az U19-es Európa-bajnok Franciaország 3–0-s sikerrel kezdte a dél-koreai U20-as világbajnokságot. A tavalyi tornán hat találattal gólkirályként záró Jean-Kévin Augustin törte meg a csendet Honduras ellen, majd Amine Harit és az Augustin helyére beálló Martin Terrier is eredményes volt. Az U19-es Eb másik sztárja, Kylian Mbappé ezen a viadalon nem vesz részt.

Az F-csoportban a Szaúd-Arábia–Szenegál meccset Kassai Viktor vezette, utóbbi csapat az első negyedórában eldöntötte a meccset.

A magyar játékvezető hét sárga lapot osztott ki, a meccs tartalék bírója Szergej Karaszjov volt, aki az Izland elleni Eb-meccsünket vezette anno.

A kvartett másik meccsén az Egyesült Államok hét perc után kétgólos hátrányba került Ecuadorral szemben, a második félidő elején egyenlített, de hamar újra hátrányba került, mielőtt a ráadás negyedik percében csak megmentett egy pontot.

U20-AS VILÁGBAJNOKSÁG (DÉL-KOREA)
1. FORDULÓ
E-CSOPORT
Franciaország–Honduras 3–0 (Augustin 15., Harit 45., Terrier 81.)
Vietnam–Új-Zéland 0–0

F-CSOPORT
Ecuador–Egyesült Államok 3–3 (Lino 5., Cabezas 7., 64., ill. Sargent 36., 54., De la Torre 94.)
Szaúd-Arábia–Szenegál 0–2 (Niane 13., O. Diagne 15.)