Női foci: Marozsánék gólt kaptak – így „csak” öttel nyertek

2016.10.16. 20:56
A német női élvonalbeli labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójában két mérkőzést is rendeztek, amelyen magyar játékosok csapatai csaptak össze egymással: a Duisburg a Bayer Leverkusent fogadta, míg a Wolfsburg a Hoffenheim vendégeként lépett pályára.
MAROZSÁN GÓLPASSZT JEGYZETT

A francia bajnokságban Marozsán Dzsenifer csapata, a listavezető Olympique Lyon idegenben 6–1-re megverte a Marseille-t, és továbbra is hibátlanul áll az élen, de a gólkülönbsége már nem makulátlan (33–1). A vendégek harmadik gólját a magyar származású középpályás készítette elő, aki a 61. percig volt a pályán.

A Csiszár Henriettával felálló Bayer Leverkusen nemcsak az első gólját, hanem az első győzelmét is megszerezte a Rácz Zsófiát végig a soraiban tudó Duisburg otthonában. A vendégek magyar válogatott középpályása 78 percet töltött a pályán.

Jakabfi Zsanett csapata, a Wolfsburg hátrányból felállva győzte le idegenben Zeller Dóra együttesét, a Hoffenheimet. Mindkét magyar játékos csereként kezdte a mérkőzést, Zeller a 64.-ik, Jakabfi pedig a 79. percben állt be.

A bajnokságot továbbra is a Turbine Potsdam vezeti, amely az első öt fordulóban nem veszített pontot.