Törökország: Dzsudzsákék remek stadionavató sikere

2016.01.17. 17:04
Dzsudzsák Balázs célba veszi a trabzoni kaput (Fotó: bursaspor.org.tr)
Dzsudzsák Balázs csapata, a Bursaspor győzelemmel ünnepelte új stadionja felavatását: a zöld-fehérek 4–2-re megverték a Trabzonsport a török labdarúgó-bajnokság (Süperlig) 18. fordulójának vasárnapi játéknapján.

„Pimasz ünneprontással” kezdődött a meccs a Timsah Arenában: a vendégek hétpercnyi játék után 2–0-ra vezettek Musa Nizam és Óscar Cardozo révén!

Ez azonban nem olyan nap volt, amikor a bursaiak bármibe is beletörődhettek volna: Sercan Yildirim a játékrész közepén közeli lövéssel szépített (1–2), majd a 39. percben a cseh Tomás Necid büntetőből ki is egyenlített (2–2).

A második félidőben a másik cseh légiós, Tomás Sivok következett fejjel (3–2), majd a 80. percben a korábban két asszisztot jegyző Serdar Aziz – ugyancsak fejjel – megadta a kegyelemdöfést a vendégeknek (4–2).

Dzsudzsák Balázs végigjátszotta a mérkőzést, sok támadás futott rajta keresztül, de gólt nem sikerült szereznie.

Az egymás utáni második bajnokiját megnyerő Bursaspor a 18 csapatos mezőny 13. helyén áll.