Eurofutball: Köteles ezúttal sem jutott szóhoz, kikapott a Genk

2015.12.26. 20:25
Tőzsér Dániel klubja, az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokságban (Championship) szereplő Queens Park Rangers a 23. fordulóban 2–1-re kikapott az Ipswich Town otthonában. A magyar légiós a kispadról figyelte végig a meccset, amelyen csapata az első félidő ráadásának negyedik percében szerzett vezetést, majd a hazaiak a 77. percben egyenlítettek, és a 92.-ben döntötték el a három pont sorsát.

Skóciában a második helyen álló Aberdeen a szünet előtt és után is kapott egy gólt, de így is pontot szerzett az Inverness ellen, miután a 73. percben szépített, majd a ráadásban, büntetőből egyenlített.

Belgiumban Köteles László megint csak a kispadon kapott helyet, együttese, a Genk pedig 1–0-ra kikapott a Charleroi vendégeként. Az éllovas Gent szintén vereséget szenvedett, a Mechelen otthonában, így három pontra csökkent az előnye az FC Bruges előtt, sőt, az Oostende és az Anderlecht egy sikerrel két egységre zárkózhat.

Wolverhampton Wanderers–Reading 1–0
Az élmezőny állása: 1. Derby County 47 pont, 2. Middlesbrough 46 (22 meccs), 3. Hull City 44 (34–16), 4. Brighton & Hove Albion 44 (31–23), ...12. QPR 29

St, Truiden–OH Leuven 2–2
Az élmezőny állása: 1. Gent 43, 2. FC Bruges 40, 3. Oostende 38 (20), ...6. Charleroi 30, 7. Genk 28

Ross County–Dundee FC 5–2
Az élmezőny állása: 1. Celtic 42 (45–14, 18 ), 2. Aberdeen 42 (34–20), 3. Hearts 32 (18)

TÖRÖKORSZÁG, SÜPER LIG
17. FORDULÓ

Rizespor–Istanbul Basaksehir 2–1
Antalyaspor–Gaziantepspor 0–0
Kasimpasa–Trabzonspor 1–1
Az élmezőny állása: 1. Besiktas 38 (16), 2. Fenerbahce 37 (16), 3. Kasimpasa 30, 4. Galatasaray 29 (16) Skóciában a második helyen álló Aberdeen a szünet előtt és után is kapott egy gólt, de így is pontot szerzett az Inverness ellen, miután a 73. percben szépített, majd a ráadásban, büntetőből egyenlített.