Videó: 35 méterről rúgott öngólt, eldöntötte a meccset

2015.02.08. 17:29
Különös öngól döntötte el a Go Ahead Eagles–Ajax (1–2) holland bajnoki labdarúgó-mérkőzést. A találkozó 88. percében, 1–1-es állásnál Wesley Verhoek, a hazaiak játékosa kissé szorongatott helyzetben hazagurított. Normális esetben nem okozott volna problémát lekezelni a labdát, ám a kapus bele akart bikázni és luftot rúgott.

Némileg pikáns vonatkozása az esetnek, hogy a gólt kapó kapus, Mickey van der Hart eredetileg az Ajax játékosa, csak kölcsönben szerepel a Go Ahead Eaglesnél...

A többi vasárnapi mérkőzés is a favoritok sikerét hozta: a Feyenoord közvetlenül a szünet előtt és után szerzett gólokkal győzte le a Cambuurt, az AZ kétgólos hátrányból fordított Groningenben, míg a Willem II simán elintézte a kiesőjelölt Heraclest.