Szerbia: Zvezda-győzelem és súlyos rendbontás Belgrádban

P. L.P. L.
2013.11.02. 20:31
A Crvena zvezda győzelmével ért véget a szerb örökrangadó: Milan Obradovics első félidei öngóljával a hazaiak 1–0-ra nyertek a Partizan ellen szombaton a Marakanában.

A találkozó előtt Belgrádban összecsaptak a két szurkolótábor tagjai, az egyik délutáni incidens során tucatnyian megsérültek, ketten súlyosan, az egyik sérült később kómába is esett.

A mérkőzést 40 ezer ember előtt rendezték meg, és majdnem száz percig tartott a többszöri játékmegszakítás miatt.

Bár a legutóbbi öt körben csupán egyszer győzött, a tabellát még mindig a Partizan vezeti 11 forduló során szerzett 21 pontjával, mögötte a Zvezda és a Vojvodina következik 20-20 ponttal.

SZERB SZUPERLIGA, 11. FORDULÓ
Donji Szrem–Radnicski Nis 0–1
Napredak–Rad Beograd 0–1
Javor–OFK Beograd 1–3
Vojvodina–Radnicski 1923 2–2
Crvena zvezda–Partizan Beograd 1–0
Az élcsoport: 1. Partizan 21 pont, 2. Crvena zvezda 20, 3. Vojvodina 20, 4. Radnicski Nis 18

Nem a szerb örökrangadó volt az egyetlen déli derbi szombaton: Athénban a Panathinaikosz és az Olympiakosz csapott össze. A nem túl magas színvonalú rangadót – amelyet a vendégeknél Megyeri Balázs Roberto tartalékjaként ismét a kispadon töltött – végül az ősszel egészen kitűnő formában futballozó Kosztasz Mitroglu 90. percben szerzett góljával nyerte meg az Olympiakosz, mely így megtartotta hárompontos előnyét egyetlen közeli üldözője, a szintén utolsó perces találattal nyerő PAOK előtt.

GÖRÖG SZUPERLIGA, 10. FORDULÓ
PASZ Jannina–Plataniasz 1–0
PAOK–Ergotelisz 2–1
Panathinaikosz–Olympiakosz 0–1
Az élcsoport: 1. Olympiakosz 28 pont, 2. PAOK 25, 3. Atromitosz 17 (9 mérkőzés), 4. Panathinaikosz 14