Ligue 1: már kínosan mély a marseille-i gödör

2013.10.26. 19:09
A Reims is megverte a Marseille-t (Fotó: Reuters)
Egymás után harmadszor is kikapott az Olympique Marseille a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1): a hazai pályán játszó OM legyőzője (2–3) a Reims volt a 11. forduló szombati játéknapján.

Az OM a szünetbeli kétgólos hátrányt még ledolgozta a Lille-ből a nyáron nagy viták közepette szerződtetett Florian Thauvin első OM-góljával, valamint a csereként beálló, hat perce a pályán lévő André-Pierre Gignac lövésével, Prince Oniangue fejesének megválaszolására azonban már nem maradt ideje.

A Reims hétfordulónyi nyeretlenség után győzött, míg a Marseille – a BL-t is beleszámítva – zsinórban ötödször veszített.

Az esti programban a Rennes idegenben ledarálta a Toulouse-t, a Guingamp az utolsó öt percben fordított az Ajaccio ellen, míg a Bastia Sébestien Squillaci fejesével győzte le a Nice-t. A 33 éves korábbi francia válogatott védő 2011 februárjában szerzett gólt legutóbb, még az Arsenal játékosaként a Stoke City ellen 1–0-ra megnyert bajnokin.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
11. FORDULÓ
Marseille–Reims 2–3
(Thauvin 56., Gignac 86., ill. Ayité 35., Albaek 38., Oniangue 90.)
Bastia–Nice 1–0 (Squillaci 36.)
Guingamp–Ajaccio 2–1 (Beauvue 86., Diallo 90., ill. André 41.)
Lorient–Sochaux 2–1 (Aboubakar 17., Jouffre 55., ill. Bakambu 92.)
Toulouse–Rennes 0–5 (Alessandrini 25., Bakayoko 34., Kadir 44., N.Oliveira 63., 83.)
Valenciennes–Evian TG 0–1 (Sougou 82.)

1. Paris SG 10 7 3 18–5 +13 24
2. Lille 11 7 2 2 13–4 +9 23
3. Monaco 10 6 4 18–7 +11 22
4. Nantes 11 6 1 4 15–9 +6 19
5. Guingamp 11 5 2 4 16–12 +4 17
6. Marseille 11 5 2 4 15–11 +4 17
7. Nice 11 5 2 4 12–11 +1 17