Reménykeltő vereség Ukrajnában

2013.09.17. 18:14
Dróth Zoltán és társai remekül teljesítettek (Fotó: mlsz.hu)
A magyar futsalválogatott remekül helytállt Ukrajnában, csak 2–1-es vereséget szenvedett az Eb-pótselejtező első mérkőzésén.

A magyar csapat távolról sem esélyesként várta a harkivi pótselejtezőt, hiszen az ukrán válogatott sokkal nagyobb tapasztalattal rendelkezik. A kezdés sem sikerült jól, hiszen már a második percben a hálónkban táncolt a labda, Szimka talált a kapuba.

Volt ugyan egy kis zavar, de utána összekapta magát a magyar válogatott, és egyre formásabb akciókat vezetett, ráadásul helyzeteket is kidolgozott. A 12. percben azonban már semmi sem mentette meg az ukránokat a góltól, Dávid Richárd szépen kidolgozott helyzetet követően az üres kapuba helyezett.

A mieink az egész félidőben remekül támadták le az ellenfelet. A játékrész végén ugyan kicsit beszorultunk, de megúsztuk újabb kapott gól nélkül, 1–1-ről várhattuk a második félidőt.

A szünet után kevésbé tudtuk megtartani a labdát, az ukránok több támadást vezettek. A mieink ereje főleg a védekezésre ment el, és a félidő közepénél már egyre jobban fáradtunk. Az ukrán nyomás végül a 34. percben érett góllá, akkor Szimka robbant be egy középre lőtt labdára, és Balázs hálójába helyezett.

A magyar kapus egyébként fantasztikus napot fogott ki, nagyrészt neki köszönhető, hogy a magyar csapat csak minimális hátrányban készülhet a pótselejtező visszavágójára. Folytatás jövő héten Gyöngyösön.

40. perc: Vége a mérkőzésnek.

40. perc: Ukrán időkérés fél másodperccel a vége előtt.

38. perc: Harnisch Dróth elé gurított egy szabadrúgást, de a lövés lepattant a blokkról.

36. perc: Magyar időkérés.

35. perc: Szimka akár a harmadik gólját is megszerezhette volna, de miután lefordult védőjéről, és csak Balázzsal állt szemben, a kapu mellé lőtt.

34. perc: Vezetnek megint az ukránok. Kiszeljov elpasszolta a lábak között a labdát, Szimka pedig berobbanva a kapuba helyezett. 2–1

33. perc: Kiszeljov megindult, majd a lábak között ellőtte a labdát, Balázs óriási bravúrral, a kapufa segítségével tolta ki a labdát.

31. perc: Bilocerkivec lőtt fordulásból, Balázs újra védett. Még ugyanebben a percben Szirji lőtt alig kapu mellé.

30. perc: Dróth labdát szerzett, egyedül nekiment az ukrán védőknek, majd a bal sarok mellé helyezett.

30. perc: Kiszeljov előtt folyosó nyílt, ő elég közelről nagy erővel lőtt kapura, Balázs óriási bravúrral hárított.

27. perc: Szirji tüzelt balról, Balázs az alapvonalon túlra ütötte a labdát.

26. perc: Ukrán kontra végén Szimka fordulásból lőtt, Balázs óriásit védett.

25. perc: Ezt megúsztuk: egy legurított szabadrúgás után Zsurba tekert a kapufára.

25. perc: Rábl próbálta magát átverekedni a védőkön, de Ivanyuk tisztázott előle.

22. perc: Harnisch egy legurított szabadrúgás után a bal felső mellé bombázott.

22. perc: Gyurcsányi már csak Ivanyakkal állt szemben, egy emeléssel próbálkozott, de nem tudta átverni a kapust.

21. perc: Elkezdődött a második félidő.

20. perc: Vége a félidőnek. A magyar csapat remekül helyt áll Harkivban.

19. perc: Egy legurított szabadrúgás után Bondar lőtt, Balázs újra a helyén volt.

19. perc: Valenko ballábas lövése ment el a kapu mellett.

17. perc: Lovas lőtt kapu fölé.

15. perc: Bondar lövése zúgott el a kapu fölött.

12. perc: Sarokrúgás után Valenko bombázott kapura, Balázs ütötte ki a labdát.

12. perc: Egyenlítettünk! Dávid gurított az üres kapuba. 1–1

10. perc: Ígéretes helyzetben jutunk szabadrúgáshoz, de előtte időkérés.

9. perc: Harnisch óriási lehetőséget puskázott el, a jobb felső sarok mellé lőtt.

8. perc: Dávid indította Ráblt, aki elsőre ugyan elvitte a kapus mellett a labdát, ám kisodródott, és az éles szögből leadott lövésre visszaért Ivanyak.

6. perc: Szeghy sarokrúgása után Dróth kapásból kapu fölé bombázott.

5. perc: Lódi tette át a labdát Dróthnak, akinek kapáslövését az érkező Lódi a kapufára pörgette. Gyönyörű jelenet volt.

4. perc: Óriási egyenlítési lehetőség maradt ki, Rábl lőtt közelről Ivanyak kapusba.

4. perc: Balázs védte Szviridov csúsztatását.

3. perc: Trencsényi bevetődve próbált gólt szerezni, de térddel eltalálta az ukrán kapust.

2. perc: Vezetnek az ukránok. Szimka talált be. 1–0

2. perc: Valenko lövését ütötte ki Balázs.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

FUTSAL EB-PÓTSELEJTEZŐ
ELSŐ MÉRKŐZÉS

Ukrajna–Magyarország 2–1 (1–1)
Gólszerző:
Szimka (2., 34.), ill. Dávid (12.)

ELŐZMÉNYEK

A playoffba jutó nyolc csapatot négy oda-visszavágó párharcba osztották be, a páros meccs győztese kijut a 2014-es kontinensviadalra. A mieink az igen erős ukrán válogatottal mérkőznek meg, az első mérkőzésre idegenben kerül sor. A visszavágót szeptember 24-én játsszák 18 órától Gyöngyösön.

A 2014-es Európa-bajnokságot január 28. és február 8. között rendezik a belgiumi Antwerpenben. Olaszország, Spanyolország, Oroszország, Szlovénia, Portugália, Azerbajdzsán, Csehország és a rendező Belgium már tagja a mezőnynek, a kiadó helyekről a playoffkör dönt, amelyen további négy ország biztosíthatja helyét az Európa-bajnokságra.

Az ukránok rutinos résztvevőnek számítanak az Európa-bajnokságokon, kétszer (2001, 2003) ezüstérmesként zártak.

A magyar csapatban több sérült is van, Halmos Máté, Öreglaki Norbert és Bita László sem tudott elutazni a csapattal, a kapusok közül pedig Matkovics Gábor maradt ki. A sérültek pótlására Andorka Kristófot és Szabó Pétert hívta fel az U21-esektől Sito Rivera szövetségi kapitány.