Felkészülés: húszéves brazil volt az Atlético nyerőembere

2013.08.04. 23:30
A Serie A-ban szereplő Lazio Athénban rendezett nemzetközi felkészülési mérkőzésen gól nélküli döntetlent játszott a legutóbbi görög bajnokságban hatodik helyen végzett Panathinaikosz ellen, a spanyol Király-kupa-győztes Atlético Madrid pedig 2–0-ra győzte le az uruguayi Nacional csapatát a Copa EuroAmericana felkészülési sorozat keretében rendezett találkozón.

Az Atlético Madrid góljait a második félidőben a Rayo Vallecanótól a nyáron hétmillió euróért igazolt brazil-olasz csatár, Léo Baptistáo szerezte a 46., illetve a 80. percben.

Az Atlético győzelmével az európai (3) és dél-amerikai (8) klubok részvételével, nyolc városban zajló Copa EuroAmericana sorozatban 6–2-re növelte előnyét az öreg kontinens. A „matracosok” korábban kikaptak (0–1) az argentin Estudiantestől, valamint legyőzték a perui Sporting Cristal (1–0) együttesét.

Érdekes egybeesés, hogy a Lazio és az Atlético Madrid is hazai Szuperkupa-mérkőzésre készül, mindkét klub kupagyőztesként lép majd pályára a 2012–2013-as szezon bajnokcsapata, a Juventus, illetve a Barcelona ellen.

Olaszországban augusztus 18-án, a római Olimpicóban tartják a bajnok és a kupagyőztes szezon eleji csatáját, Spanyolországban kétfelvonásos lesz a küzdelem, az első mérkőzést augusztus 21-én Madridban, a visszavágót augusztus 28-án Barcelonában rendezik.