Remek kapásgólt lőtt Dzsudzsák, de ez sem ért pontot a PSV-nek – Videó!

2009.02.27. 22:41
Nagyon szép kapásgólt szerzett Dzsudzsák Balázs, a PSV magyar légiósa a Heerenveen elleni holland bajnoki labdarúgó-mérkőzésen, de ez sem volt elég a győzelemhez, hisz az eindhoveniek végül 3–2-re kikaptak a fríz csapattól. A szezonbeli hatodik bajnoki gólját szerző Dzsudzsák sérülten jött le a pályáról az 59. percben.
Dzsudzsák Balázs hatodik szezonbeli gólja sem volt elég a PSV-győzelemhez
Fotó: Action Images (archív)

Rangadóval kezdődött a holland labdarúgó-élvonal 25. fordulója: a 4. helyen álló PSV a vele azonos pontszámmal, de rosszabb gólkülönbséggel az 5. helyen álló Heerenveent fogadta.

Az igen szórakoztató mérkőzésen az első „mélyütést” a vendégek vitték be: a 15. percben egy bal oldali beadás után Paulo Enrique mellel tette le a labdát Viktor Elmnek, a svéd csatár visszapasszolt társa elé, aki pedig higgadtan kihasználta az előtte adódó ziccert (0–1).

Három perccel később nem sok hiányzott a másodikhoz sem: egy szöglet után kifejelt labdát Roy Beerens zúdított rá kapásból, de Andreas Isaksson résen volt, és elcsípte a labdát a bal alsó előtt.

Az első negyedórában „elalvó”, aztán ellenfelét egyre inkább kapuja elé szorító PSV-nek 27 perc kellett az egyenlítéshez: Nordin Amrabat ívelt keresztbe a jobb szélről, a hosszún Dzsudzsák Balázs érkezett, és remek mozdulattal, kapásból kilőtte a hosszút. Klasszismegoldás volt! (1–1)

Az egyenlítésen felbuzdulva a PSV támadásban maradt, és át is vette a vezetést: egy távoli (és nem túl erős) lövés kijött a frízek kapusáról, Brian Vandenbusschéről, és a belga légiós hibáját Eric Simons azonnal kihasználta, mivel a hálóba lőtte a kipattanót (2–1).

Amit Simons adott az első félidő végén, „elvette” a második elején: a hazai csapatkapitány óriásit hibázott, a bakit pedig egyből megbüntette a szemfüles Paulo Henrique, aki második gólját szerezte (2–2).

Dzsudzsák bal oldali szöglete után Marcellis kis híján egyből válaszolt, de a védő fejesét menteni tudták a vendégvédők még a gólvonal előtt. A magyar szélső aktív szerepe ezzel le is zárult: a már az első félidőben rúgást kapott Dzsudzsákot lehozta edzője – a légiós jobb bokáját kellett kezelni.

A 67. percben centik választották el a PSV-t a vezetés újbóli megszerzésétől: Amrabat robogott el a bal szélen, beadását Bak Nielsen kis híján remek mozdulattal a hálóba (a saját hálójába…) továbbította, de a kapufa kisegítette a tehetetlen Vandenbusschét.

A másik kapu előtt a két gólt vágó Henriquét váltó Bonaventure Kalou villant, a 79. percben megeresztett lövését hatalmas bravúrral tolta ki Isaksson, majd Smarason hozta rá a szívbajt a svéd kapusra, de erős lökete célt tévesztett.

A vendégek egyszer még (kívülről) megzörgették a hálót, a PSV pedig Afellay lövésével jutott közel a győztes gólhoz.

A 88. percben aztán egy Heerenveen-akció utáni beadásnál Jason Culina buta módon visszahúzta ziccerben érkező ellenfelét, így piros lapot kapott, a frízek meg tizenegyest. Daniel Pranjic higgadtan értékesítette a büntetőt (2–3), ezzel pedig a Heerenveen 1999 óta először nyert a Philips Stadionban – nem lehet mondani, hogy nem megérdemelten. Ez volt a PSV második hazai veresége a szezonban.

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

EREDIVISIE

25. FORDULÓ
PSV–Heerenveen 2–3 (Dzsudzsák 27., Simons 32., ill. Paolo Henrique 15., 50., Pranjic 89. – tizenegyesből)