Svájc: Vanczák Vilmos gólt szerzett Sionban

2008.08.25. 01:30
Ugyancsak jó napot mondhatnak magukénak a magyar idegenlégiós labdarúgók, hiszen az augsburgi „magyar győzelem” (Torghelle Sándor kétszer, Szabics Imre egyszer talált be) után a svájci bajnokság mérkőzésén is betalált egy magyar játékos. Vanczák Vilmos a harmadik helyezett FC Zürich ellen volt eredményes.
Így örült Vanczák Vilmos a góljának
Fotó: Reuters/Denis Balibause

A válogatott védő a 13. percben szerzett vezetést csapatának, ám két perccel később egalizált a Zürich Aegerter révén, és a második félidőben a győzelmet jelentő gólt is megszerezte Hassli az 55. percben. A hazaiaktól a 64. percben kiállították Diét, és ez végleg eldöntötte a mérkőzést. A végeredmény Mehmedi állította be az utolsó percben.

A Sion hiába verte meg egyedüliként a bajnokságban az éllovas Baselt, negyedik veresége miatt csak a középmezőnyben található.

A Debrecen UEFA-kupa-selejtezős elenfele, a Young Boys 3–3-at játszott hazai pályán az Aarau-val.

SVÁJCI BAJNOKSÁG

7. FORDULÓ
Sion–FC Zürich 1–3 (Vanczák 13., ill. Aegerter 15., Hassli 55., Mehmedi 90.)
Young Boys–Aarau 3–3 (Schneuwly 5., Yapi-Yapo 31., Seydou 87., ill. Benito 24., Ianu 84., 90. - minkettőt büntetőből)