Bodorék a hosszabbítás perceiben egyenlítettek Dzsudzsákék ellen

2008.03.16. 17:09
A vendégek Farfán 67. percben szerzett góljával sokáig vezettek, de a hosszabbítás perceiben Meeuwis találatával otthon tartott egy bajnoki pontot a Roda. Az Ajax győzött, így négy pontra megközelítette a listavezetőt.
Dzsudzsák (jobbra) és társai erejéből ezúttal csak döntetlenre futotta
Fotó: Action Images

A PSV-ben Dzsudzsák Balázs, a Rodában pedig Bodor Boldizsár is kezdőként lépett pályára, de kettejük közül csak a Roda védője játszotta végig a találkozót, Dzsudzsákot ugyanis a 82. percben lecserélte edzője.

Bodor Boldizsár jól futballozott, a második félidőben egy veszélyes lövésre is futotta erejéből, de kísérletét a vendégek kapusa, Gomes hárítani tudta.

A találkozót végig szakadó esőben játszották a csapatot, ami nem kedvezett a folyamatos játéknak, a mérkőzés hajrája már az iszapbirkózáshoz hasonlított.

A 67. percben Jefferson Farfán üresen lépett ki a hazai védők közül, majd könnyedén gurított a kimozduló Bram Castro mellett a hálóba.

A PSV még a 90. percben is 1–0 arányban vezetett, de a Roda ekkor már teljesen kapuja elé szorította a listavezetőt. Olyannyira fokozódott a nyomás, hogy még a sárga-feketék kapusa is előre húzodott az utolsó szögletnél.

Ennek meg is lett az eredménye, ugyanis Castro közreműködésével került a labda Marcel Meeuwis elé, aki közelről a hálóba kotorta a játékszert.

A PSV legfőbb riválisa, az Ajax 4–1-es győzelmet aratott a Willem II ellen, így a két együttes hétközi rangadója előtt négy pontra csökkent Dzsudzsákék előnye az amszterdamiakkal szemben. A Roda 48 pontjával a nyolcadik helyet foglalja el a tabellán.

EREDIVISIE
29. FORDULÓ

Roda–PSV 1–1
G: Meeuwis (93.), ill. Farfán (67.)
(Roda: Bodor Boldizsár végig a pályán volt; PSV: Dzsudzsák Balázst a 82. percben cserélték le)
Ajax–Willem II 4–1
G: Huntelaar (28.), Luis Suárez (45., 51., 88.), ill. Demouge (18.)
Groningen–Heerenveen 0–1