A Bordeaux rommá verte a Monacót a II. Lajos-stadionban

2008.02.17. 20:26
Az AS Monacót rommá verte a bajnoki aranyra hajtó Girondins Bordeaux együttese a II. Lajos-stadionban a francia élvonalbeli bajnokság (Ligue 1) 25. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén. Az első félidőben még semmi nem utalt arra, hogy kiütéses vendégsikerrel zárul a találkozó, de az 51. percben beindult a gólgyártás. Fernando Cavenaghi és Johan Micoud is duplázott. Laurent Blanc együttese ezzel egy pontra megközelítette a listavezető, bajnoki címvédő Olympique Lyon csapatát.
A Bordeaux játékosai felejthetetlen estét szereztek szurkolóiknak
AFP, VALERY HACHE

Az első félidőben még semmi sem sejtethette a korábbi csapata ellen debütáló hazai tréner, Ricardo Gomes számára a végkifejletet.

A második félidő hatodik percében aztán a kirobbanó formában lévő argentin csatár, Fernando Cavenaghi egy lövőcsel után jobb lábbal lőtte ki a jobb alsó sarkot. (0-1)

Az 58. percben az örökifjú Johan Micoud igazolta újra klasszisát, cimbalomszögből varrta a labdát a hazai kapu rövid felső sarkába a jobbösszekötő helyéről. (0-2)

A 64. percben focisuli: Bellion leheletfinom elemésével a leshatárról lépett ki Cavenaghi, és pazarul emelt a hazai kapus Roma felett a hálóba. (0-3)

Nem állt meg a bordeaux-i gyorsvonat, kilenc perccel a rendes játékidő vége előtt Micoud baloldali szabadrúgását követően Samak is feliratkozott a gólszerzők közé. (0-4)

A 87. percben Wendel, Samak, Micoud akció során természetesen megint a Monaco kapujában kötött ki a labda (0-5), a végén Obertan dőfte át végleg a tőrt a Monaco és drukkerei szívén. (0-6)

FRANCIA ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (LIGUE 1), 2007/08

25. FORDULÓ
Monaco – Bordeaux 0-6 (Cavenaghi 51., 64., Micoud 58., 86., Samak 81., Obertan 90.)