Franciaország: az OM hatot adott a Caennek, Cissé triplázott

2008.01.26. 23:26
Kiütötte a vendég Caent az Olympique Marseille a francia első osztályú labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 23. fordulójában. A 6-1-es OM-győzelmet hozó összecsapáson Djobril Cissé, a hazaiak csatára három, Mathieu Valbuena két gólt szerzett. Ez volt a Marseille nyolcadik győzelme, és a feljött a nyolcadik helyre a tabellán.
Djibril Cissé egyik gólja a háromgól a Caen ellen
Reuters
Reuters

Parádézott a Marseille a francia bajnokság 23. fordulójában. Az 1993-as Bajnokok Ligája-győztes együttes – amely 17 éve gyakorlatilag semmit nem nyert – így folytatja a felzárkózást az élmezőnyhöz; már csak hat pont választja el a dobogós Nancytól.

Az OM-ben Djibril Cissé az első, a negyedik és az ötödik gólt szerezte.

Mathieu Valbuena kétszer volt eredményes, az egyik gólja egy hatalmas, 25 méterről leadott lövés után született. A Vélodrome közönsége felállva, harsogva éljenezte és tapsolta, amikor a második félidőben Eric Gerets vezetőedző lecserélte.

A harmadik helyen álló, már említett Nancy gól nélküli döntetlenre volt csupán képes az Auxerre vendégeként, így akár hét pontra is leszakadhat a második Bordeaux-tól, amennyiben a Girondins vasárnap legyőzi idegenben a Lorient együttesét.

Az éllovas, hatszoros bajnok Olympique Lyon vasárnap este a St. Etienne vendége lesz.

LABDARÚGÁS, FRANCIA ELSŐ OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG (LIGUE 1)

A 23. FORDULÓ SZOMBATI MÉRKŐZÉSEIN:
  • Auxerre-AS Nancy 0-0
  • Metz-Stade Rennes 1-1 (N’Diaye 79., ill. Thomert 27.)
  • Sochaux-Valenciennes 1-0 (Brechet 22.)
  • Le Mans-AS Monaco 1-0 (Matsui 22.)
  • Olympique Marseille-Caen 6-1 (Cissé 28., 55., 58., Valbuena 41., 45., Nasri 82., ill. Toudic 2.)
  • Lens-Strasbourg 2-2 (Monterubbio 5. – 11-esből, Monterubbio 82., ill. Cuesta 3., Santos 75.)
  • Toulouse-Nice 1-1
  • Lille - Paris Saint-Germain 0-0