Elvesztette az Arsenal veretlenségét, Bukarestben döntetlen született

2007.11.27. 23:05
A csoport rangadóján 3-1-es győzelmet aratott a Sevilla az Arsenal ellen a Bajnokok Ligája H csoportjának 5. fordulójában. Eduardo góljával még a londoniak jutottak előnyhöz, ám az andalúzok még az első félidőben megfordították az állás, a mérkőzés végén pedig be is biztosították győzelmüket. Eközben Bukarestben a Steaua fogadta a Slaviát, és már korán vezetést szerzett, de a 78. percben szerzett Senkerik-góllal legalább az egyik pontot hazavitte a vendég együttes.
A csoportban nagyobb érdeklődéssel várt találkozóra Sevillában került sor, ahova a már továbbjutott Arsenal látogatott. A londoniak az előző körben Prágában szerzett egy ponttal biztosították helyüket a legjobb 16 között, a Sevilla pedig már fél lábbal a nyolcaddöntőben érezhette magát, köszönhetően az eddig aratott három győzelmének.Az ”ágyúsok” dolgát számos sérülés nehezítette a találkozó előtt, Diaby, Hleb és van Persie játékára sem számíthatott az Arsenal vezetőedzője, Arsene Wenger, Gallas pedig pihentette a mester ezen a játéknapon.A Sevilla sem a legjobb csapatával állt ki a találkozóra, Escude, Duda és Javi Navarro sem volt hadra fogható állapotban a hazaiak számára jelentős téttel bíró összecsapáson.A várakozások ellenére az Arsenal ragadta magához az irányítást az első percekben, és fölényük már a 11. percben góllá érett: Eduardo talált Palop kapujába.A vendégek találatát követően érezte a Sevilla, ennél sokkal többet kell nyújtaniuk, hogy pontot szerezzenek ezen a mérkőzésen, és a félidő közepén meg is született az egyenlítő gól. Keita után Luis Fabiano is mattolta Almuniát, így andalúz vezetéssel vonulhattak a csapatok a szünetre.A második játékrészben lassan csordogáltak az események, egészen addig, amíg a játékvezető tizenegyest nem ítélt a Sevilla javára Senderos kezezése miatt. Illetve csak úgy tűnt, hogy büntető következhet, hiszen Braamhaar végül felülbírálta saját ítéletét, miután konzultált asszisztensével.A lefújás előtt közvetlenül ismét büntetőhöz jutottak a hazaiak, ám ezt el is végezhették, és Kanouté találata bebiztosította a Sevilla győzelmét, aminek hála továbblépett a legjobb 16 közé.Az Arsenalnak ez volt az első veresége ebben a szezonban , figyelembe véve az összes sorozatot, amiben elindultak piros-fehérek, de ennek az eredménynek már semmi jelentősége nem volt a továbbjutást illetően.A H csoport másik összecsapásán a Steaua Bukarest fogadta a Slavia Prahát, és számukra csak a három pont volt elfogadható. Eddigi négy találkozójukon ugyanis egyetlen pontot sem szereztek, egy esetleges győzelemmel azonban még versenyben lennének az UEFA-kupás folytatást jelentő harmadik helyért.A románok ennek tudatában lerohanták a cseheket a mérkőzés elején, a 12. percben pedig előnybe is kerültek Badea révén.Ezután a hazaiak visszavettek a tempóból, a Slavia pedig képtelen volt áthatolni keleti szomszédaink falán, és az első játékrész egy nullás eredménnyel ért véget.A második félidőben agilisabban játszottak a csehek, de egészen a 78. percig kellett várniuk az egyenlítésig. Ekkor érkezett Senkerik, és mivel góljára nem tudtak válaszolni a románok, 1-1 maradt a végeredmény.Az egy megszerzett ponttal a Slavia folytathatja az UEFA-kupában, a Steaua pedig elbúcsúzott a nemzetközi kupáktól.