Most rádupláztak az osztrákokra

BERECZKY ATTILA, KIRIPOLSZKY TAMÁSBERECZKY ATTILA, KIRIPOLSZKY TAMÁS
2007.10.17. 23:44
Könnyed, látványos játékkal nyerte meg első mérkőzését a háromnapos Pannon-kupán a decemberi női világbajnokságra készülő magyar válogatott. Németh András együttese kétszer annyi gólt lőtt, mint az osztrákok.

Nem szeretnénk a remek 60 percből messzemenő következtetéseket levonni, de a mieinkről elmondható: Párizsban felérhetnek a vb-dobogó tetejére, ha hasonló eredményességgel játszanak. Tudjuk, a világbajnokságon a szerdainál sokkal nehezebb meccsei is lesznek Németh András együttesének, de mindenképpen jó volt látni: a lányok örültek, hogy együtt lehetnek, s játszhatnak az ország egyik legszebb sportlétesítményében. A debreceni közönség pedig vevő volt a gálára. Tombolt a Főnix lelátója, amikor az első harminc percben a kirobbanó formában kézilabdázó Görbicz Anita vezérletével szétzilálták ellenfelüket a mieink. A parádéhoz kellett a precíz védekezés, a sok szemfüles labdaszerzés, s persze a szinte hibátlan támadójáték. A zseniálisan kézilabdázó Görbicz a 28. percben már tizedik gólját szerezte, az is állhatott volna a táblán: Görbicz–Ausztria 10–9. A második játékrészben sort cserélt a magyar kapitány, és az újonnan pályára érkezők többsége is hamar felvette a ritmust, élvezte a játékot, bizonyítani akart. Jellemző, hogy a meccs egy szakaszában két percet játszottak a mieink kettős emberhátrányban, s ezt 1–1-es döntetlenre hozták úgy, hogy az osztrákok a dupla kiállítással együtt megítélt büntetőből szerezték góljukat. A Pannon-kupán, csütörtökön Litvánia lesz a magyar csapat ellenfele. A másik mérkőzésen: Kína– Litvánia 31–24.