Otthon nyertek a görögök, pontokat vesztettek a törökök

2007.10.13. 22:29
A görög válogatott hazai pályán meg tudta verni Boszniát, Törökország azonban fontos pontokat hagyott Moldovában a magyarokat is magába foglaló C-csoportban.
Ibrahim Üzülmez (jobbra) és a török válogatott csalódást jelentő eredményt ért el
Reuters
Reuters

A török válogatott hamar hátrányba került, a 11. percben egy nagy bedobás után Hakan Arikan még nagyot védett, ám utána a labda a gólvonalnál tartózkodó Frunza lábára pattant, majd onnan a gólvonal mögé

A hálóőr azonban már nem sokáig folytathatta, ugyanis hat perccel később sérülés miatt le kellett jönnie, és átadta a helyét Volkan Demirelnek.

A törökök nem tudtak túljárnia a másik oldalon Calancea eszén, a félidőben a hazai csapat volt előnyben.

Szünet után Ümit Karan gyönyörű fejese után ugyan sikerült az egyenlítés, de a győztes gólt már nem sikerült a hálóba küldeniük a félholdasoknak. Igaz, Calancea kapus továbbra is állta a sarat, remekül védett.

A másik meccsen Görögország a 10. percben megszerezte a vezetést Bosznia-Hercegovina ellen: egy jobb oldali beadás után Hariszteasz elsőre a felső lécre fejelt, a visszapattanót újra a kapufára küldte, harmadjára a gólvonalon álló védőt találta telibe, negyedik próbálkozása végre a hálóban kötött ki.

Szünet után Hrgovic váratlanul egyenlített, óriási szabadrúgásával szemben tehetetlen volt Nikopolidisz, de a bosnyák gólszerző nem sokáig maradt a pályán, a kiállítás sorsára jutott, miután csúnyán felrúgta Baszinaszt.

Az emberelőnybe kerülő görög csapat ezután már fölénybe került, a kiállítás után közvetlenül Gekasz talált be, aki Baszinasz indítása után a leshatárról ugrott ki, és gurított Guso mellett a hálóba.

A 73. percben Liberopulosz egy beadás után a bal kapufára fejelt, a labda Gekasz elé pattant, de a támadó lyukat rúgott az ötösön. Liberopulosz azonban követte az akciót, és ő már nem hibázott. A lefújás előtt szerzett Ibisevic-találat csak szépségtapasz volt.

EB-SELEJTEZŐK

C-CSOPORT
Moldova-Törökország 1-1 (Frunza 11. ill. Ümit Karan 53.)
Görögország - Bosznia-Hercegovina 3-2 (Hariszteasz 10., Gekasz 57., Liberopulosz 73. ill. Hrgovic 54., Ibisevic 90.)