Eb-selejtezők: Litvánia és Ciprus is győzelemmel zárta a napot

2007.09.12. 22:04
Míg Litvánia nehézkesen, addig Ciprus könnyedén gyűjtötte be a három pontot soros ellenfele ellen a 2008-as Európa-bajnoki selejtező-sorozatban.Litvánia 2-1-es győzelmet aratott Feröer-szigetek nemzeti csapata ellen az Európa-bajnoki selejtezők B csoportjában.A Kaunasban megrendezett találkozón gyorsan vezetést szereztek a baltiak, a szünet után közvetlenül pedig megduplázták előnyüket. A hosszabbításban elért feröeri találat már érdemben nem változtatott a találkozó kimenetelén.Ciprus kényelmesen gyűjtötte be a három pontot San Marinóval szemben. Az első negyedóra végén előnybe kerültek a szigetlakók, majd a félidő vége előtt 2-0-ra alakult az eredmény.A kilencven perc letelte után megszületett a harmadik ciprusi találat is, ezzel alakult ki a 3-0-s végeredmény.Ezek az eredmények azt jelentik, hogy bár mind Litvánia, mind Ciprus begyűjtötte harmadik győzelmét a csoportjában, ennek ellenére nem tudnak beleszólni a továbbjutást jelentő helyekért zajló harcba.

LABDARÚGÁS, 2008-AS EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ-SOROZAT

B CSOPORT:
Litvánia – Feröer-szigetek 2-1 (Jankauskas 8., Danilevicius 53., ill. Róg. Jacobsen 90+3)