Fehérvár titkos fegyvere

A mérkőzésről tuódsított: BENKŐ GÁBOR, SOMOGYI ZSOLTA mérkőzésről tuódsított: BENKŐ GÁBOR, SOMOGYI ZSOLT
2007.09.01. 23:50
A REAC nem találta az FC Fehérvár futballjának ellenszerét, és ez nem is csoda, hiszen Simek Péter gyorsasága két gólt eredményezett.

Már az első percekben látszott, Simek Péter főszereplő lesz a rákospalotai futballdélutánon. A Temesvárról hazaérkező szélső esete jól példázza, hogy egyetlen, ám átlagon felüli tulajdonsággal milyen sokra viheti az ember a mai magyar futballban. Aki esetleg nem tudná: Simek Péter nem technikásabb a nagy magyar átlagnál, kevesebb labdát szerez, mint jó néhány társa, csakhogy… Talán az egész magyar mezőnyben ő a leggyorsabb, leglendületesebb futballista – és hogy ez mekkora előny, az ezen a találkozón fehéren-feketén kiderült.

Érződött, a Tatabánya ellen hét gólt szerző vendégcsapat alaptaktikája arra épül, hogy a megfelelő ütemben a sprintelni kezdő Simek Péter elé paszszolják a labdát. És ha ez sikerült, minden alkalommal retteghettek a fővárosi védők. Kitűnő indulósebességét kamatoztatva a fehérvári középpályás többször is a REAC védelme mögé került, igaz, szerencséje volt akkor, amikor lövésszerű beadását Farkas Balázs saját kapujába paskolta. A második gól világosan megmutatta, az ellenfél egyetlen igazán gyors emberével nem tud mit kezdeni a REAC védelme, hiszen a jó ütemben elétett labdával egészen a hálóig sprintelt. Igaz, a játékos nem jött zavarba, ha akkor kapta meg a labdát, amikor állt, mert egy átvétel után nemes egyszerűséggel elpasszolta a védője mellett a labdát, és már futott is.

Simek Péter két villanása után a magyar szinten jó iramú, küzdelmes első félidőben jelentős előnyre tett szert a székesfehérvári együttes, és Aczél Zoltán feltehetőleg nagyon irigyelte kollégáját, Marijan Vlakot, hogy van egy ilyen gyors embere.

Helyzet itt, lövés ott, a nézők nem unatkoztak az eseménydús félidő során, ám igazán csak a vendégszektorban helyet foglalók szórakoztak jól.

A második félidő legnagyobb kérdése az volt: mire képes a REAC kétgólos hátrányban, illetve mennyire lesz motivált előnye tudatában a fehérvári együttes. Aczél Zoltán cserélt, próbálta felrázni csapatát, és a hazaiak előrébb is tolták állásaikat, ugyanakkor a vendégcsapat játékosai pontosan tudták, ha fegyelmezetten és zártan védekeznek, nem kerülhetnek nagy bajba.

A rákospalotaiak a fehérváriakkal ellentétben nem nagyon használták az oldalvonal melletti területeket, túl sokszor próbálkoztak középen, ráadásul a sárga dresszes játékosok rengeteg labdát adtak el, sok hibával futballoztak, így nem nagyon kerültek a kapu közelébe – ha mégis, akkor Sebők Zsolt védett kitűnően. A hajrában jött a rutinos Dvéri Zsolt, aki mostanában az utolsó 20-30 percre száll be, és játékintelligenciája révén pluszimpulzust kap a fehérvári együttes – de erre most nem volt szükség.

Szombat délután kiderült, hogy a Fehérvár csapatát jobb, képzettebb futballisták alkotják, így a vendéggyőzelem cseppet sem érdemtelen. A REAC próbálta a szokásos, alázatos, szorgalmas futballját játszani, de képtelen volt megismételni a két héttel ezelőtti győri, illetve a múlt heti soproni teljesítményét, így veresége indokolt volt. Ráadásul ne felejtsük el, náluk nem volt egy Simek Péter adottságaival megáldott játékos, ami viszont manapság a siker garanciája lehet a magyar futballban.

AZ NS JÁTÉKOSÉRTÉKELÉSE

REAC

Farkas Balázs 4

A második gólról nem tehetett, de az első azért okoz még neki álmatlan éjszakákat.

Dinka Balázs 5

Futott, harcolt, küzdött – emlékezetes momentum nélkül.

Cseri Gergő 5

Sokszor elfejelte a labdát, bár a második vendéggólnál társaival együtt ő is nagyon lemaradt.

Kapcsos Vince 4

Próbált hasznosan futballozni, de tőle ennél sokkal többet várnak.

Sallai Balázs 4

Igyekezett segíteni a támadásokat, csakhogy a mögötte hagyott területekre rendre befutott Simek Péter.

Erős Károly 5

Rutinjának köszönhetően sokszor szerzett labdát, azt pontosan megjátszotta, de akadtak hibái.

Horváth Gábor 4

Gyenge teljesítményét edzője cserével minősítette.

Madar Csaba 4

A rutinos középpályás szép számmal követett el önmagához méltatlan hibákat, de azért akadtak szép megoldásai is.

Kőhalmi András 4

Jó beindulás, rossz beadás – ez jellemezte őt. Több jó megvillanása mellett rengeteg buta hiba.

Nyerges Krisztián 4

Volt egy szép lövése, a fejpárbajokat általában megnyerte, mégsem volt igazán gólveszélyes.

Torma Gábor 4

Tehetetlenül őrlődött a fehérvári védők szorításában, nem tudott hozzátenni csapata játékához.

A CSERÉK közül Virág Aladár (4) észrevétlen volt, Kiss Tamás (5) egy-két szép villanással vétette magát észre, Kovács Balázs (–) alig „kóstolt bele” a játékba.

Fehérvár

Sebők Zsolt 7

Nem volt sok munkája, de amikor szükség volt rá, nagyszerűen tette a dolgát. Élvezte a védést.

Fehér Zsolt 6

Szorgalmasan, becsületesen küzdött, hasznos tagja volt csapatának.

Baranyai Tibor 6

Sok fejpárbajt megnyert, fegyelmezetten elvégezte a rá bízott feladatot.

Horváth Gábor 6

Hiba nélkül teljesített, sőt egy-két kimondottan látványos megmozdulásra is futotta erejéből.

Mohl Dávid 6

A feladatát megoldotta, talán a támadásokat egy kicsit jobban segíthette volna.

Simek Péter 7

Futott, rohant, az első gól az ő érdeme, a másodikat maga szerezte – remekül játszott, ő lett a mezőny legjobbja!

Farkas Balázs 6

Ezúttal is rengeteget dolgozott csapata sikeréért, dicséretes produkciót nyújtott.

Mario Bozsics 5

Visszafogottabb volt, mint társai, igaz, a második gól előtti passza elismerést érdemel.

Vayer Gábor 5

Aktívan kezdett, de nem tudta igazán segíteni a támadásokat.

Sitku Illés 6

Ahogy szokott, sokat birkózott, többször került a földre, mint gólhelyzetbe.

Jusuf Dajic 5

Az első gólból kivette a részét, de sokszor megállították a hazai védők.

A CSERÉK közül Nagy Dániel (6) több jó átfutással segítette csapatát, Dvéri Zsolt (–) gyakran megvillant, jó helyen volt nála a labda, Csobánki Ádám (–) kihagyott egy nagy helyzetet.