Szepesi hatodik Párizsban

O. Z.O. Z.
2007.08.04. 11:39

Magyar szempontból szerényen alakult a Párizs Open második napja, a délutáni döntőkben mindössze Szepesi Nikolett volt érdekelve 100 méter háton – Verrasztó Evelyn egy hellyel maradt le a döntőről, csakúgy, mint Kis Gergő 400 méter gyorson. Szepesi – aki igazából a 200 méterre készül – hatodikként ért célba a nagyon erős, de kissé lassú mezőnyben 1:02.18 perces eredménnyel, ami majdnem egy másodperccel rosszabb a legjobbjánál. „Nem volt túl jó ez a mostani verseny – mondta. – Nagyon nem szeretek nyitott medencében úszni, végig cikkcakkoztam a távon a szembetűző nap miatt. Az kicsit bosszantott, hogy a múlt heti országos bajnokságon úszott időmmel nyerhettem volna.” Akkor 1:01.45-öt ért el – igaz, fedettben, s ez nagy segítség a hátúszóknak –, ami egy századdal jobb, mint a holtversenyben győztes francia Laure Manaudou és az ukrán Irina Amsennikova ideje. A hátúszóknál maradva: az amerikai Aaron Peirsol 200 méteren a világcsúcstól mindössze négy tizeddel elmaradva nyert, a második osztrák Markus Rogan pedig a harmadik helyen célba érő orosz Arkagyij Vjatcsanyin Európa-csúcsát „riogatta” – végül elmaradt tőle. Remekelt a svéd Therese Alshammar is, aki 50 méter pillangón „súrolta” saját világrekordját.