Evans rekordja még él

O. Z.O. Z.
2007.08.01. 23:34

Indianapolisban, az amerikai nemzetközi bajnokság első napján szenzációs eredmények születtek, ám világcsúcs nem dőlt meg annak ellenére, hogy Kate Ziegler is úszott. A 19 éves úszónő már a márciusi világbajnokságon két másodperccel megközelítette az érvényben lévő legrégebbi világrekordot, Janet Evans 1989-ben felállított 8:16.22 perces eredményét 800 méter gyorson. Ziegler azóta is sziporkázik, a nyáron már kitörölte a rekordok könyvéből Evans 1500-as, szintén szakállas rekordját, így nem lett volna meglepetés az újabb csúcs. Ám ezúttal a győzelem volt a fontos. Katie Hoff nagy csatára késztette Zieglert, aki tartalékolt a hajrára, s e taktika bevált. Férfi kétszáz mellen Brendan Hansen ismét kirázott egy 2:10 percen belüli eredményt, de figyelemre méltó az élete legjobbjával második Eric Shanteau (2:10.65) ideje is, ezzel ő is csatlakozott Gyurta Dániel veszélyes ellenfeleihez. Michael Phelps az első napon ebben a számban indult, s noha egyéni csúcsot úszott, csak a B-döntő harmadik helyét szerezte meg.