Gólfesztivált rendezett Joachim Löw csapata Nürnbergben

2007.06.02. 21:04
A legkisebb problémát sem okozta a német labdarúgó-válogatottnak San Marino, ugyanis Joachim Löw együttese 6-0-ra verte a vendégeket Nürnbergben. A miniállam Davide Simoncini kiállítása után az 54. perctől emberhátrányban játszott.
Mario Gomez csereként beállva duplázott
Reuters
Reuters

A német válogatottól kötelező győzelmet várt a közvélemény, hiszen az ellenfél a jóval gyengébb képességű San Marino együttese volt.

Joachim Löw nem számíthatott a sérült Ballackra, de az eltiltott Klose visszatérhetett a csapatba. Philipp Lahm ezúttal a jobbhátvéd helyén kapott szerepet.

Klose előtt adódott az első helyzet, de a hatodik percben Aldo Simoncini kapus mentett. Az első félórához közeledve erősödött a német nyomás, a vezető gólt azonban csak a 45. percben sikerült megszerezni: Hilbert beadását Kuranyi bólintotta a hosszú sarokba.

Az 52. percben Aldo Simoncini hibáját kihasználva Marcell Jansen megduplázta az előnyt: egy szögletet a kapus csak megtolni tudott, a balhátvéd pedig a hosszú saroknál kapásból a hálóba lőtt.

Két perc múlva a másik Simoncini, Davide húzta le Kuranyit a tizenhatoson belül, ő piros lapot kapott, a német csapat pedig tizenegyest rúghatott. Frings állt a labda mögé, és nem hibázott.

Az emberhátrányba került vendégcsapat ezután már nem tudott semmi ellenállást kifejteni, a németek szinte tetszés szerint rugdoshatták a gólokat. A cserék is elemükben voltak, az 59. percben beállt Gomez a következő hat percben kétszer is eredményes volt: előbb egy Simonciniről kipattanó szabadrúgást pofozott a hálóba, majd egy Jansen-beadást értékesített gyönyörűen, sarokkal.

És ezzel még nem volt vége a gólfesztiválnak, ugyanis a 67. percben egy újabb csereember, Clemens Fritz volt eredményes, aki nyolc méterről talált be. A hátralévő időben már nem törte magát annyira a hazai csapat, megelégedett a hatgólos győzelemmel.

EB-SELEJTEZŐK

D-CSOPORT
Németország-San Marino 6-0 (Kuranyi 45., Jansen 52., Frings 54.-11-es, Gomez 63., 65., C. Fritz 67.)
Wales-Csehország 0-0