Egy 25 éves farmer nyerte a világ tetején rendezett maratonit

2007.05.30. 23:58
Dipak Raj Rai, a 25 éves farmer 4 órán belüli idővel nyerte meg az egyik legextrémebb versenyként számon tartott Everest Maratont. Idén összesen 136-an vágtak neki az 5400 méterről rajtoló megmérettetésnek.
A világ egyik legnehezebb hegyi maratonija az Everest Maraton, melynek rajtja az 5400 méteren fekvő Khumbu jégfaltól indul. Az idei versenyen hazai győzelem született, Dipak Raj Rai 4 óra alatt teljesítette a 42 195 métert.

"Nagyon boldog vagyok, hogy a világ legmagasabban futó maratoniján sikerült célba érnem a lábsérülésem ellenére. Nagyon nehéz verseny volt, a teljesítéshez elengedhetetlen mind a fizikai, mind a mentális fittség.” – nyilatkozta a győztes. A 25 éves farmer 3:59:24-es eredménnyel ért célba.

Idén 136 futó vágott neki a távnak, ebből 53 külföldi volt, a többi pedig helyi lakos.

A mezőny közel az Everest alaptáborhoz, az 5400 méteren fekvő Khumbu jégfaltól indult, és a 3446 méteren fekvő Namcha Bazaarhoz érkezett.

Az indulók között volt a legendás ír vak futó, aki már az északi-sarki maratonit is teljesítette. A külföldieket külön értékelték, a legjobb eredményt a francia Antoine Bonafics érte el 4:51:10-es eredménnyel, amely kiváló eredmény egy európaitól, hiszen az eddigi legjobb, külföldi által elért idő kereken 6 óra.