A címvédő szerb válogatott könnyedén jutott be a legjobb négy közé

2007.03.28. 08:17
A szerb válogatott szinte magától értetődő természetességgel jutott be az elődöntőbe a 12. FINA-világbajnokság férfi vízilabdatornáján. A címvédő együttessel a görög csapat két negyedig tudta tartani a lépést, de aztán Dejan Udovicsics csapata bedarálta Alessandro Campagna alakulatát (8-3). Kisebb megdöbbenést okozott, hogy a második negyeddöntő-mérkőzésen a horvátok 13-3-ra kiütötték az oroszokat. A 13. helyet a kínaiak, a 15. helyet pedig az új-zélandiak szerezték meg. A magyar együttes 9:40-kor kezd a németek ellen a negyeddöntőben.
Nikolaosz Deljannisz, a görögök kapusa (szemben) Csiricnek (9) ezt a lövését megúszta, de a vereséget nem
Reuters
Reuters

Szavazás

Hányadik helyen végez a magyar férfi vízilabda-válogatott a 2007-es vb-n?

Írja be az itt látható számot!
Végig uralta a regnáló világbajnok szerb válogatott a görögök elleni negyeddöntő-mérkőzést, az olimpiai negyedik hellének egyszer sem vezettek, és csupán kétszer tudtak egyenlíteni.

A találkozó első felében Alekszandar Sapics – ki más – lőtte a délszlávok góljait, ő szerezte meg a vezetést kétszer is az első negyedben.

A 2-1-es első nyolc perc után fura máodik játékrész következett, amikor a plávik támadójátéka akadozott, és mindössze egyetlen egyszer rezdült meg a háló: Dimitriosz Mazisz egyenlített (2-2).

A nagyszünet után aztán lehengerlő volt a szerb csapat. A harmadik periódusban kizárólag déli szomszédaink dobtak gólokat, miközben remekül védekeztek, Denisz Sefik kapus pedig mindent kifogott.

Filip Filipovics, Vladimir Vujaszinovics és a negyed végén Danilo Ikodinovics volt eredményes, ezzel a végjáték előtt 5-2 volt a címvédő előnye.

Itt azonban nem álltak meg a magyarok legnagyobb ellenfelei: Filipovics második, illetve Szlobodan Nikics első találatával hat perccel a vég előtt már 7-2-re vezettek, így a görögöknek már tényleg halvány reményük sem maradt.

A végén 8-3-at mutatott az eredményjelző, így Sapicsék elsőként léptek tovább a négy közé.

Őket a horvátok követték, akik elképesztő fölénnyel, tízgólos különbséggel semmisítették meg az oroszokat.

Az olimpiai bronzérmes orosz válogatott két negyed után már 8-1-es hátrányban volt, és már ekkor – a végére meg aztán pláne – teljesen összeomlott. A horvátoknál Zdeslav Vrdoljak három, Maro Jokovic, Mile Smodlaka, Teo Dogas és Samir Barac 2-2 gólt lőtt.

Az oroszok támadójátékát jól jellemzi, hogy 23 lövésükből mindössze három gól született.

A négy között létrejött a nagy párharc, az egyre jobb formában lévő horvátok akár még meg is szoríthatják a szerbeket. Forró hangulatú meccs lesz, az biztos.

12. FINA-VILÁGBAJNOKSÁG (MELBOURNE), FÉRFI VÍZILABDA

NEGYEDDÖNTŐ:
SZERBIA–GÖRÖGORSZÁG 8-3 (2-1, 0-1, 3-0, 3-1)
Gólszerzők: Sapics 2, Filipovics 2, Udovicsics 1, Ikodinovics 1, Nikics 1, Vujaszinovics 1, ill. Mazisz 1, Hadziteodoru 1, Vlontakisz 1.

HORVÁTORSZÁG – OROSZORSZÁG 13-3 (4-0, 4-1, 2-1, 3-1)
Gólszerzők: Vrdoljak 3, Jokovic 2, Smodlaka 2, Dogas 2, Barac 2, Buric 1, Markovic 1, ill. Agarkov 1, Akszenov 1, Zakirov 1.

RÁJÁTSZÁS A 9-12. HELYÉRT:
EGYESÜLT ÁLLAMOK – KANADA 16-11 (5-3, 3-3, 5-3, 3-2)
Gólszerzők: T. Azevedo 6, Merlo 2, Varellas 2, Bailey 2, Smith 2, Wright 1, Alexander 1, ill. Feltham 4, Marks 2, Kudaba 1, Mitschell 1, Graham 1, Stein 1, Sayegh 1.

A 13. HELYÉRT:
DÉL-AFRIKAI KÖZTÁSASÁG – KÍNA 12-13 (3-4, 1-2, 2-1, 2-1, 0-0, 0-0, 4-5) – büntetőkkel
Gólszerzők: Cowden 3, Diesel 3, Le Roux 2, Woods 2, Niehaus 1, Stewart 1, ill. Han Zsi-dong 6, Ju Li-jun 3, Tan Fej-hu 1, Li Bin 1, Csie Jun-min 1, Vang Jang 1.

A 15. HELYÉRT:
JAPÁN – ÚJ-ZÉLAND 9-10 (2-2, 2-2, 4-3, 1-3)
Gólszerzők: Nagata 3, Naganuma 2, Aojagi 2, Nisikakoj 1, Siota 1, ill. Tijsen 3, Grace 3, Claridge 2, Boros 2.