Könnyedén nyert a bajnok

MÓCZÁN ZOLTÁNMÓCZÁN ZOLTÁN
2007.02.21. 01:25
Miközben az Euroligában a negyeddöntők első játéknapja zajlott, ahogy arra számítani lehetett, egy pillanatig sem tudta kétségessé tenni a címvédő győzelmét a fiatal kanizsai csapat.
Fegyverneky Zsófiának (4) mintha újabban megjött volna a dobókedve

Miközben az Euroligában a negyeddöntők első játéknapja zajlott, ahogy arra számítani lehetett, egy pillanatig sem tudta kétségessé tenni a címvédő győzelmét a fiatal kanizsai csapat a 17. fordulóból elhalasztott mérkőzésen. Pedig a pécsiek edzője mind a hét csereemberét bevetette, a legjobbakat sokat pihentette, mégis nagyon simán alakult a találkozó. Érdekesség, hogy a mezőny legeredményesebbje a 18. életévét éppen csak betöltő nagykanizsai tehetség, Varga Zsófia lett, míg hazai oldalon az egyre jobb formába lendülő válogatott hátvéd, Fegyverneky Zsófia tette bele a legtöbbet a közösbe.

MIZO PÉCS - KANIZSAI VADMACSKÁK SE 109–53
(33–13, 26–9, 27–17, 23–14)

Pécs, 1200 néző. V: Vétek, Szabó G.
PÉCS: IVÁNYI 13/3, Johnson 8, DAPO 10, Béres 11, EDWARDS 13. Cs: Vajda 5/3, FEGYVERNEKY 15, Bujdosó 9, KRIVACSEVICS 9, Dojcsinovics 6, Fürtös 7/3, Kováts N. 3/3. Edző: Rátgéber László
KANIZSA: Fekete Cs. 10/3, Völgyi, Horváth A. 4, Molinet 5/3, PARRADO 14. Cs: VARGA ZS. 18, Mozsolics 2, Horváth B., Zsemberi. Edző: Gábor Erzsébet
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–5. 6. p.: 17–9. 13. p.: 39–18. 17. p.: 45–22. 23. p.: 65–24. 26. p.: 76–31. 33. p.: 92–45. 37. p.: 101–49
Kipontozódott: Varga Zs. (37. p.), Parrado (40. p.)

Mestermérleg
Rátgéber László:
– Fűzy Ákos kollégám szerint ezzel a győzelemmel újra a tabella élére kerültünk.
Gábor Erzsébet: – Ezt a fizikai fölényt nem bírtuk el, ez nem a mi játékunk.