A végén robbantott a Halas

Mezei JánosMezei János
2007.01.14. 01:04
A halasi lányok megfogadták Zsiga Gyula mester kit?nô tanácsait

Az első mérkőzésen aratott biztos halasi siker, valamint a látott jó játék után mintegy száz halasi szurkoló vállalkozott a szlovéniai kirándulásra. A magyarok végig hangpárbajt vívtak a helybéli fúvószenekarral a végig küzdelmes, nehéz mérkőzésen. Az első félidőben a hazaiak rendkívül harcos igyekezetét nagy megértéssel honorálta a török bírópáros.

Jellemző volt a küzdelemre és a hazaiak harci szellemére, hogy a második félidőben nyolcszor volt egyenlő az állás. Az első meccsen kéztörést szenvedő Ilyés Annamária nélkül csak az 53. percben tudott először vezetni a Halas, ekkorra azonban a hazaiak ereje elfogyott. A fentiek tükrében remek eredmény, hogy 16 közé került Zsiga Gyula mester sokra hivatott csapata.

RK CELEIA ZALEC (szlovén) - KISKUNHALAS NKSE 27–31
(14–12)
Zalec, 500 néző. V: Gökmen, Gök (törökök)
ZALEC: Pilepic – Bojovic 2 (1), Cerenjak 1, Levanic 4 (2), Kobal 1, Jericek 6, Korun 2. Cs: Futac 1, Curko 1, Toplak 3, Kocevar, Stregat, Potonjak 6 (3). Edző: Ales Filipcic
KISKUNHALAS: Vörös H. – Baross, Herr A. 3, KOCSIK 7 (3), Szűcs V. 1, VALOVICS 6, Koroknai 1. Cs: Győri (kapus), Kósa 2, Kurgyis 1, Sterbik 2, KOCSIS 6, BORBÉLY 2. Edző: Zsiga Gyula

Az eredmény alakulása. 8. p.: 4–4. 18. p.: 8–7. 22. p.: 12–8. 36. p.: 16–16. 51. p.: 23–23
Kiállítások: 6, ill. 16 perc
Hétméteresek: 10/6, ill. 3/3
Továbbjutott: a Kiskunhalas (67–54)

Ales Filipcic: – Ezúttal is egyértelműen jobbak voltak a vendégek, akiknek sok sikert kívánok a folytatásban.
Zsiga Gyula: – Győzni jöttünk, és a nehéz körülmények ellenére sikerült. Nagyon örülök, hogy együttesem jó csapatmunkával, kettős győzelemmel továbbjutott, és várhatja a keddi sorsolást.