Petra Majdic robbantott

O. Z.O. Z.
2006.11.26. 01:20
A nők versenyében meglepetés, a férfiaknál papírforma-eredmény született a sífutók kuusamói Világkupa-fordulójában.
A klasszikus stílusú sprintverseny hatos döntőjébe a hölgyek között – igaz, némi szerencsével – a címvédő norvég Marit Björgen és honfitársa, a szezon első sprintversenyén diadalmaskodó Ella Gjömle mellett két hazai versenyző Mona-Lisa Malvalehto és Virpi Kuitunen, valamint a svéd Lina Andersson és a szlovén Petra Majdic jutott. A két finn természetesen összedolgozott az 1.2 kilométeres távon, ennek következtében Gjömle az egyik kanyarban leszorult a pályáról, bukott, és minden győzelmi reményét elveszítette. Hiába azonban a nagy összefogás, mert a célegyenes előtti emelkedőn Malvalehto kipukkadt, Majdic viszont robbantott, és végül mindenkit maga mögött hagyott. A második Kuitunen mögött a harmadik hely Björgené lett, aki őrzi vezető helyét az összetettben.A férfiaknál öt norvég mellett egy svéd sorakozott fel a döntő rajtjánál, ennek megfelelően Emil Jönsson nem is reménykedhetett sok jóban, utolsó lett. A „vikingek” háziversenyét Jens Arne Svartedal nyerte meg. Ez volt a tizedik Vk-győzelme, amelyből kilencet sprintversenyen aratott. Az összetettben a B-döntőben második helyen befutó norvég Eldar Rönning vezet.VILÁGKUPA-VERSENY, KUUSAMO Klasszikus stílusú sprint (1.2 km). Férfiak: 1. Jens Arne Svartedal (norvég) 2:22.1, 2. Hjelmeset (norvég) 1 mp hátrány, 3. Hetland (norvég) 2, 4. Iversen (norvég) 3, 5. Kjolstad (norvég) 9.5, 6. Jönsson (svéd) 11.2. Nők: 1. Petra Majdic (szlovén) 2:40.5, 2. Kuitunen (finn) 1.9, 3. Björgen (norvég) 4.9, 4. Jacobsen (norvég) 6.8, 5. Malvalehto (finn) 16.9, 6. Gjömle (norvég) 20.6
A szakági Vk állása. Férfiak: 1. Eldar Rönning (norvég) 132 pont, Hetland 120, Svartedal 116. Nők: 1. Björgen 160, 2. Majdic 126, 3. Kuitunen 102 Az összetett Vk állása. Férfiak: 1. Rönning 132, Hetland 120, Svartedal 116. Nők: 1. Björgen 220, 2. Majdic 158, 3. Kuitunen 122