Nagy csata, lendületes Bled

Marosréti ErvinMarosréti Ervin
2006.11.26. 01:20
A nyitó szett barcikai sikere után fölvette a ritmust a Bled, s elsősorban a brazil idegenlégiós Baretto vezérletével könnyedén egyenlített, sőt a harmadik felvonásban már fordítottak a szlovénok. A Barcika azonban küzdeni tudásból jelesre vizsgázott, a negyedik játszmában 5–10-ről állt föl, előbb egyenlített, majd 19–14-re ellépett, és máris jöhetett a mindent eldöntő ötödik szett.Ebben a játszmában elsöprő lendülettel játszott a Bled, a barcikai hibákat kihasználva simán hozta a döntő játszmát. Vegyész RC-Kazincbarcika - OK Autocommerce Bled (szlovén) 2:3
(20, –18, –22, 18, –8)

Kazincbarcika, 400 néző. V: Snahnkan, Hodun (szlovákok)
Kazincbarcika: Toronyai 8, SZALAI 14, Csala 6, Gelencsér I 6, Kárpáti 2, TOMANÓCZY 22. Cs: Szántai (liberó), Kecskeméti, Kovács Z. 1, Szabó D. 3. Edző: Daniel Oravec
Bled: Cebron 6, Gasparin 2, BARETTO 12, Cuturic 9, Plesko 5, SATLER 1. Csere: Skorc (liberó) 1, URNAUT 15, FLAJS 17, Kamnik, Smuc 2. Edző: Dragutin Baltic

Mestermérleg
Daniel Oravec:
– Rendkívül hullámzó volt a játék. Nagyszerű felfogásban kezdtünk, de a folytatásban érthetetlen hibákat követtünk el. Vert helyzetből felálltunk, de arra nincs magyarázat, amit az ötödik szettben műveltünk.
Dragutin Baltic: – Óriási csata volt, alaposan megizzadtunk a győzelemért. Nagy erőket kellett mozgósítanunk, hogy nagyszerű sorozatunkat folytatni tudjuk.