Csúfos magyar szereplés

KOVÁCS ERIKAKOVÁCS ERIKA
2006.07.25. 23:41
A hétfői felhőszakadás miatt mozgalmas és hosszú nap várt kedden a 145 ezer dollár összdíjazású Tippmix Budapest Grand Prix női tenisztorna résztvevőire. Magyar szempontból rögtön rosszul indult a nap... Nagy Kyra ugyanis két sima szettben vereséget szenvedett az első helyen kiemelt Catalina Castanótól, mindössze öt gémet tudott nyerni. Aztán folytatódott ez a tendencia a Római Teniszakadémián, hiszen Gubacsi Zsófia is búcsúra kényszerült az első fordulóban. Még abban is megegyezett a két mérkőzés, hogy ez is sima győzelmet hozott – csak sajnos az olasz Romina Oprandi számára. Meglepetésre kiesett a Római Teniszakadémián 3. helyre rangsorolt és előzetesen még a végső sikerre is esélyesnek tartott cseh Klara Koukalová, aki honfitársától, Eva Birnerovától kapott ki három játszmában. A címvédő Anna Smashnova viszont továbbjutott, miután három szettben diadalmaskodott görög ellenfele felett.A nap vége felé ismét leszakadt az ég. Sajnos a legrosszabbkor. Éppen Szávay Ágnes mérkőzött az olasz Sara Erranival, és 6:5 arányban vezetett, amikor félbe kellett szakítani a meccset az eső miatt. A folytatásban Szávay ugyan megnyerte az első játszmát, a másodikat viszont 6:2-re elveszítette. A harmadik játszmában már 4:2-re vezetett a magyar lány, ennek ellenére a végén Errani örülhetett.Így az első forduló után nem maradt magyar versenyző a főtáblán.