Érem és csúcs

O. Z.O. Z.
2006.07.09. 02:39
Több számban is éremeséllyel szálltak vízbe a magyar ifjúsági úszók Mallorcán, az Európa-bajnokság harmadik napján. Ennek megfelelően három dobogós helyezéssel gyarapították a küldöttség éremgyűjteményét, ám a győzelem elmaradt. A 200 méter pillangón Kis Gergő és Kovács Norbert az első két helyen jutott a fináléba, végül azonban az olasz Natullo szerezte meg az aranyat.„Nem érdemes azon bánkódnunk, hogy nem lett meg az aranyérem – mondta Güttler Károly szövetségi kapitány. – Gergő is és Norbi is remek egyéni csúcsot úszott.”Ezután várt még egy feladat Kisre: az 1500 méteres gyorsúszás döntője, ahol az országos csúcs a negyedik helyhez volt elegendő.„Gergő vert helyezetben olyan hajrát produkált, amely meghozta a rekordot. Kalicz Helga ötven háton szerzett bronzérme is nagy örömmel tölt el” – tette hozzá a kapitány. 33. IFJÚSÁGI EURÓPA-BAJNOKSÁG, PALMA DE MALLORCA