Legyőzték a tavalyi döntőst

M. T.M. T.
2006.03.23. 01:35
Hazai győzelmet hozott az Olasz Kupa első elődöntőjének első felvonása, miután a Palermo 2–1-re legyőzte a tavalyi döntős Romát.A szakadó esőtől csúszós pályán a vendégek már az első percben megszerezték a vezetést: a hondurasi Edgar Alvarez pontos beadása után az olasz válogatott Simone Perrotta közelről perdített a hálóba. A Palermo válaszára sem kellett sokat várni: a 4. percben Massimo Mutarelli lövése nyomán a labda kijött Gianluca Curciról, a Roma fiatal kapusáról, majd elakadt a nagy sárban. Philippe Mexes nem tudott mit kezdeni vele, végül Cesare Bovo olyan szerencsétlenül szabadított fel, hogy a labda az érkező Franco Brienza lábáról került a hálóba. Az iram ezt követően sem csökkent, de az első félidőben több gól már nem esett.A szünet után a tartalékos vendégek megpróbáltak bezárkózni a kapujuk elé, hiszen nekik tökéletesen megfelelt az 1–1, de a frissebb rózsaszín-feketék a 67. percben újra betaláltak: Cristian Zaccardo pontosan adott be, Denis Godeas megcsúsztatta a labdát, az érkező Mutarelli pedig közelről bevette a fővárosiak kapuját.Olasz Kupa, Elődöntő, első mérkőzés
Palermo–Roma 2–1 (Brienza 4., Mutarelli 67., ill. Perrotta 1.)
Internazionale–Udinese 1-0 (Solari 20.)