Dario miatt nagy volt a horvát dáridó

2006.03.01. 22:37
A hosszabbítás utolsó másodperceiben Dario Simic góljával Horvátország válogatottja 3-2-re legyőzte Argentína legjobbjait Bázelben, barátságos labdarúgó-mérkőzésen.
Ponzio (jobbra) próbálja elvenni a labdát Klasnictól, Coloccini tétlenül figyeli az eseményeket
Reuters
Reuters

A horvát labdarúgó-válogatott ma igazolta, hogy nagyszerű csapat. Zlatko Krajncar szövetségi kapitány együttese remek mérkőzésen győzte le az argentin nemzeti együttest, a győztes találat a 92. percben született meg Dario Simic jóvoltából.

A találkozó eleje rendkívül érdekesen alakult, hiszen még hat perc sem telt el, és már három gólt feljegyezhettünk.

A vezetést Ivan Klasnic szerezte meg, miután Abbondanzieri, az argentinok kapusa és a dél-amerikai védelem nem tudta eldönteni, mit kezdjen a labdával (1-0).

Az 5. percben Lionel Messi kapott egy remek kiugratást a leshatáron, ballal szépen lőtte el Pletikosa mellett a jobb alsó sarok irányába, és valószínűleg a labda akkor is a kapuban köt ki, ha a berobbanó Carlos Tevez nem segíti beljebb (1-1).

Egy perc múlva már a gaúchók vezettek, és Messi ezúttal nem engedte át másnak a dicsőséget. Egy ajándékba kapott labdával keresztbe mozgott a 16-os előterében, majd ballal, 19 méterről ragyogóan lőtte ki a jobb sarkot (1-2).

Az első félidő nagyrészt az argentinoké volt, ám a második játékrészben José Pekerman együttese már nem hajtott úgy, mint korábban.

Az 52. percben ennek meg is lett a böjtje, mert Dado Prso pontos beadását Darijo Srna a balra mozduló Abbondanzieri és Cambiasso mellett a kapu jobb oldalába fejelte (2-2).

A csattanó a végére maradt: a 92-93. perc fordulóján Niko Kranjcar csavart be szögletet balról, és a rövid sarok felé mozgó Dario Simic válláról bepattogott a labda Abbondanzieri kapujának bal sarkába (3-2).

Ismeretes, hogy mind a horvát, mind az argentin válogatott ott lesz a június 9-én kezdődő németországi világbajnokságon. Az argentinok a C-, a horvátok az F-csoportban szerepelnek majd.

LABDARÚGÓ-VÁLOGATOTTAK BARÁTSÁGOS MÉRKŐZÉSE:

HORVÁTORSZÁG–ARGENTÍNA 3-2 (1-2)
Gólszerzők: Klasnic (4.), Srna (52.), Simic (92.), illetve Tevez (5.), Messi (6.)
IZRAEL-DÁNIA 0-2 (0-2)
Gólszerző: Perez (7.), Skoubo (19.)
TÖRÖKORSZÁG-CSEHORSZÁG 2-2 (0-1)
Gólszerző: Ümit (83., 93.) ill. Poborsky (20. -11-ből), Stajner (61.)
EGYESÜLT ÁLLAMOK-LENGYELORSZÁG 1-0 (0-0)
Gólszerző: Dempsey (48.)