Center nélkül nem megy

POLGÁR LÁSZLÓPOLGÁR LÁSZLÓ
2006.01.12. 01:36
Ezen a mérkőzésen is bebizonyosodott, hogy center nélkül igencsak nehéz játszani a kosárlabdát, bár a történethez az is hozzátartozik, hogy a második negyed elején néhány perc erejéig így is átvette a vezetést a fiatal nagykanizsai csapat a jóval esélyesebb szegediek ellen. A vendégek ugyan késve értek a mérkőzés helyszínére, végül azonban tudatos játékukkal biztos győzelmet arattak a sereghajtó és nyeretlen Kanizsa DKK ellen. A házigazdáktól a mérkőzés 19. percéig mindöszsze hárman szereztek kosarat…KANIZSA DKK - SZEVIÉP-SZEGED 70–101
(21–23, 11–30, 17–24, 21–24)

Nagykanizsa, 100 néző. V: Németh Cs., Sabáli L.
KANIZSA: VÖLGYI 13, COSBY 22/12, Zsovár 15/3, Varga Zs. 6, Bencze 2. Cs: Tálosi 3, Fekete 2, Góber 5/3, Mozsolics 2, Horváth B. Edző: Gábor Erzsébet
SZEGED: TÖRÖK 19/9, IZSÁK 10, Mészáros 7/3, VUKOVICS 32, KAJDACSI 13. Cs: Pungor 8/6, Kováts 8/3, Bozóki 2, Fülöp 2. Edző: Zseljko Dokics
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–9. 5. p.: 6–13. 6. p.: 9–13. 7. p.: 14–17. 11. p.: 25–23. 15. p.: 29–33. 17. p.: 29–39. 25. p.: 38–66. 35. p.: 53–87. 39. p.: 62–101
Kipontozódott: Varga Zs. (32. p.)

Gábor Erzsébet:
– Mezőnyben jól oldottuk meg feladatunk nagy részét, azonban a Szeged centerjátékával a palánkunk alatt nem bírtunk.
Zseljko Dokics: – Már az indulásunkkor problémák akadtak, így késve értünk a mérkőzés helyszínére. Ugyanez volt jellemző a játékunkra, aztán belelendültünk: agresszív stílusban, jó ritmusban kosárlabdáztunk a továbbiakban.