Állnak a magyarok

BARSÁNSZKI JÁNOS, BOZSIK P. ISTVÁNBARSÁNSZKI JÁNOS, BOZSIK P. ISTVÁN
2005.09.23. 00:28
A válogatott Bodnár László 4–0-s gyôzelmet ünnepelhetett a Rodával (Fotó: Németh Ferenc)

Hétközben többnyire kupatalálkozókat rendeztek Hollandiában. Mindhárom magyarokkal felálló együttes sikerrel vette az akadályt. A NAC Breda a Zwolléhez látogatott, és 4-2-re győzött, azonban a Ton Lokhoff edző által a keretből száműzött Pető Tamás nem lépett pályára. A Roda a Rijnsburgse Boys együttesét fogadta, és fölényes, 4-0-s győzelmet aratott, a sikerből Bodor Boldizsár és Bodnár László is kezdőként vette ki a részét. A Feyenoord által a szezonra a NEC-nek kölcsönadott Babos Gábor - végigvédve a mérkőzést - 5-2-es sikerhez segítette csapatát. A nemzetközi kupakötelezettségei miatt erőnyerő Willem II - Fehér Csaba és Kerekes Zsombor gárdája - később csatlakozik a mezőnyhöz.

A forduló legnagyobb meglepetését a másodosztályú AGOVV szolgáltatta. A Gouden Gids 11. helyén álló gárdó 3-3-at követően 11-esekkel legyőzte az első osztályú Vitesse-t, így bejutott a harmadik körbe.

Nem bírták a ráadást

Pótolták az első fordulóból elhalasztott Ajax-Den Haag mérkőzést, amelyet biztonsági okokból majdnem Németországban rendeztek meg, végül azonban, az amszterdami polgármester beleegyezésével, halasztva, de Amszterdamban bonyolítottak le. Az első félidő derekán a hazaiak nyolc perc alatt megnyugtató előnyt szereztek, a dél-afrikai válogatott Pienaar két átadását is gólra váltották a társak, előbb Maduro, majd Sneijder. A 63. percben a bíró leküldte az Ajax védőjét, Heitingát, ám úgy tűnt, ez sem lehet akadálya a három pont otthon tartásának. A kilencven perc lejártával azonban a vendégek két gyors góllal egyenlítettek, ezzel a biztosnak hitt három pontból csak egy maradt.

Casino Eredivisie
Az 1. fordulóból elhalasztott mérkőzésen: Ajax-ADO Den Haag 2-2 (Maduro 20., Sneijder 28., ill. Elia 90., Saeijs 91.)

Holland Kupa
2. forduló: Vitesse-AGOVV 3-3 - 11-esekkel 2-4, Roda JC-Rijnsburgse Boys 4-0, Zwolle-NAC Breda 2-4, Groningen-Sparta 2-1, ASWH-Utrecht 0-4, De Treffers/Kegro-Excelsior '31 3-0, HSC '21-FC Eindhoven 0-2, DCG-Go Ahead Eagles 1-3, WSV-Helmond 0-2, Excelsior Maassluis-VVV 1-4, RKC Waalwijk-TOP Oss 4-1 - hosszabbítás után, Fortuna Sittard-Twente 1-3, Excelsior-NEC 2-5, Volendam-Veendam 3-2, Haarlem-MVV 1-3 - h. u., AFC-Omniworld 1-1 - 11-esekkel 5-3, Ajax II. (ificsapat)-Cambuur 3-1, Dordrecht-Gemert 3-0, Emmen-UDI’19 2-1