Magyar érmek vívásban és asztaliteniszben

F. M.F. M.
2005.05.29. 00:58
Két sportág, a vívás és az asztalitenisz képviselői számára rendeztek rangos versenyt, és mindkét eseményen remekeltek a magyar versenyzők. A lonatói kerekes székes Világkupa-viadalon a női párbajtőrözők B-kategóriás mezőnyében az athéni olimpián bronzérmes Krajnyák Zsuzsanna a döntőben 15:8-ra nyert a francia Picot ellen, s lett aranyérmes.
A férfi kardozóknál a szintén athéni bronzérmes Szekeres Pál diadalmaskodott, miután az aranyasszót 15:8-ra nyerte meg a francia Francois ellen. A másik két magyar szereplő, Döme István és Juhász Vera nem jutott a nyolc közé. A következő versenynapon Krajnyák a tőrözők versenyében az aranyért ismét Picot-val vívott, és 15:10-re nyert. A legnagyobb meglepetést Juhász Vera szereplése jelentette, aki harmadik helyével élete első Vk-érmét vehette át. Szekeres Pál ekkor tőrvívásban volt érdekelt, és ezúttal ezüstérmet akasztottak a nyakába.Az asztaliteniszezők ostravai ranglistaversenyén az athéni paralimpián negyedik helyen végző Zborai Gyula megnyerte a 9-es kategória egyéni versenyét, majd a cseh Miroslav Cinibulk oldalán párosban is aranyérmet vehetett át. A 8-as kategóriában Varga Péter bronzérmes lett.