Phoenix Mecano-Kecskeméti RC Dunaferr SE 3:1 (17, 18, -21, 15)
Kecskemét, 200 néző. V: Ujházi, Juhász
KECSKEMÉT: Kása 1, Rapi 9, URFI 19, NACSA 15, SOMODI 12, Buday 4. Cs: Rácz (liberó), Maksa 3, Schulcz, Hoffart, Bokor G., Tamás. Edző: Gyurkó Sándor
DUNAFERR: Nagy J. 5, Lukács 5, Kecskeméti 2, BOKOR E. 11, Kovács Z. 9, CZINTULA 15. Cs: Ézsiás (libero), Németh Z. 5, Löki, Hatvani. Edző: Ruffing Péter
Az eredmény alakulása: 1. játszma: 1:3, 7:5, 18:14, 23:15. 2. játszma: 12:11, 17:13, 22:16. 3. játszma: 2:4, 9:10, 16:20, 20:23. 4. játszma: 9:5, 14:9, 18:10, 22:13
A három nyert mérkőzésig tartó párharc végeredménye: 3-0 a Kecskemét javára

Az első játszma egyértelmű kecskeméti fölényt hozott, a másodikban feljött a Dunaferr, így kiegyenlítettebb lett a játék. A harmadik szettben nem tudott megbirkózni Bokor Elek nyitásaival a Gyurkó-alakulat, így többpontos előnyre tett szert a Dunaújváros, amit a szett végéig meg is őrzött. A negyedik játékrészben hengerelt a Kecskemét, ami azt jelentette, hogy hosszú idő után újra érmes helyezést ért el. "Köszönöm a csapat egész éves munkáját és a közönség biztatását" - fogalmazott a lefújás után a hazaiak mestere, Gyurkó Sándor. Kollégája, Ruffing Péter így nyilatkozott: "Győzött a rutin az ifjúság felett, de ez idővel változik majd."