Riquelme: gól, gólpassz

GY.B. GY.B.GY.B. GY.B.
2005.03.21. 00:27
Alig kezdődött el a tegnapra halasztott UEFA-kupa-mérkőzés, a Steaua máris a szívgörcsöt hozta a hazai drukkerekre, ugyanis egy jobb oldalról beívelt szabadrúgásnál Dica mindenkinél magasabbra ugrott, és fejelt nem sokkal a léc fölé. A válasz ugyanakkor több mint frappáns volt, tekintve, hogy az első mékőzést eltiltás miatt kihagyó Riquelme szögletéből José Mari a kapus lábai között a hálóba fejelte a labdát.
Riquelme büntetôbôl szerezte a második hazai gólt
Az egygólos előny nem tűnt életbiztosításnak, hiszen a románoknak a gól nélküli bukaresti döntetlen után az 1-1 is elegendő lett volna a továbbjutáshoz. Walter Zenga tanítványai ennek megfelelően mentek előre, de az első félidőben Oprita helyzetét kivéve nem tudták veszélyeztetni Reina kapuját. A kimaradt lehetőségekkel kapcsolatban a házigazdáknak is lehetne mondanivalójuk: José Mari a 32. percben például a továbbjutás küszöbére juttathatta volna a spanyol csapatot, ha csak egy ütemmel korábban érkezik Figueroa passzára.
A második játékrész is egy Steaua-lehetőséggel indult - Cristea lőtt mellé ígéretes szituációból -, hogy aztán ismét a Villarreal örülhessen: a 60. percben a frissen beálló Cazorlát buktatták a tizenhatoson belül, és bár a játékvezető megismételtette Riquelme tizenegyesét, az argentin másodszor is bevette Homutovszkij kapuját.

A Villarreal egyedüli spanyolként áll az európai porondon.

VILLARREAL (spanyol)-STEAUA (román) 2-0 (1-0)