Ötödik a Mocsai-csapat

SZEMENKEI BALÁZSSZEMENKEI BALÁZS
2004.08.29. 16:44
Miután a franciák elleni vereséggel elbúcsúzhattunk érmes álmainktól, az erőviszonyoknak megfelelően meg kellett mutatnunk, ki is a legerősebb a Dánia - Dél Korea - Franciaország - Ukrajna kvartett után. Ehhez a brazilok másodszori legyőzése után már csak a spanyolokat kellett két vállra fektetnünk&
Azokat a spanyolokat, akikkel eredetileg a negyeddöntőben szerettünk volna találkozni. Az ukránok azonban - hathatós norvég (bírói) segítséggel - egy góllal jobbnak bizonyultak nálunk, így csoportelsőként ők kapták ellenfélül az ibériaiakat a negyeddöntőben. A spanyolok az 5-8. helyért a kínaiakon hámozták át magukat, így jöhetett össze a mgyar-spanyol párharc az 5. helyért. Nem erről álmodtunk…

A mérkőzés két gyors góllal kezdődött, de mielőtt örült volna az ellen, gyorsan fordítottunk 3-2-re. Lovász hamar elkapta a fonalat, így pillanatokon belül 8-4 volt, de ekkor jött a szokásos hullámvölgy… Ennek tényét már megszoktuk, de ilyen korán még sosem szembesültünk vele. Viszont ilyen rövid sem volt! 8-7 után 11-10-ig még tartotta a lépést az ellenfél, de Görbicz is belelendült, és 3 gólja, valamint számtalan gólpassza (elsősorban Kulcsár és Lovász voltak a címzettek) megoldhatatlan feladatnak bizonyult. Pálinger is bemelegedett, és amikor Bohus is belőtte az első gólját az olimpián, már tudni véltük, hogy itt nagy baj már nem lehet. 19-12-nél jogosnak tűnhet a gondolat, de hátra még nem dőltünk, azzal vártunk a félidőig, 22-14-ig.

Nem volt túl nagy a tét, és ez a csarnokon is látszott (üres volt, mert erre a meccsre a dán-koreai döntő után került sor), meg a csapaton is (jól játszott). Kifejezetten ötletesen támadtunk, főleg Görbicz passzai mentek élményszámba. Radulovics azonban rossz százalékkal lőtt, és a védekezésünk is lehetett volna határozottabb.

A gyôri Görbicz Anita nagyon nehéz csatákat vívott a spanyol védôkkel, mégis négy góllal járult hozzá együttese sikeréhez a záró napon
A második félidő megintcsak gyors gólokkal kezdődött, de ebből a versenyfutásból is mi jöttünk ki jobban: emberhátrányból, sőt, kettős emberhátrányvból is eredményesek tudtunk lenni Radulovics és Kirsner révén, míg az ellen csak hétméteresekkel tudott operálni. Néhány indításunk után már két számjegyű volt a különbség (31-21), de két kiállításunkat jól használták ki a spanyolok, "felzárkóztak" 32-24-re, majd 33-26-nál már-már közel érezhették magukat, de Görbicz, Tóth, Kirsner és újra Görbicz góljaival megint beindult a magyar henger, Kirsner találatával 11 volt az előnyünk (38-27). Az utolsó percben már nagyon vártuk a sípszót, Amoros pedig beállította a 38-29-es végeredményt.

Unalomba fulladt a második félidő, nagy fölényünket magabiztosan őriztük, és gyakorlatilag akkor szereztünk gólt, amikor akartunk. Az utolsó tíz percben már csak azért játszottunk, mert nem telt le a játékidő, Mocsai Lajos minden játékosunkat a pályára küldte Farkas Ági kivételével, és volt időnk a taktikai variációkat gyakorolni. Végig jobban játszottunk, közben eldőlt az is, hogy Radulovics gólkirálynő lett a maga 54 találatával, de egy ilyen meccs után gondolkozunk el óhatatlanul, hogy mi lett volna, ha … mondjuk megverjük az ukránokat a csoportmeccsen.

A döntőben egyébként a dánok nyertek hatalmas csatában Korea ellen hosszabbítás és hetesek után 38-36-ra. ---- A ---- &