Bravúros alföldi győzelem

BORBÉLY KÁROLY, DROPPA GERGELYBORBÉLY KÁROLY, DROPPA GERGELY
2003.12.06. 22:46
"A második szett kivételével a Kecskemét azt csinált a pályán, amit akart. Hiányzott belőlünk a tűz, és hibát hibára halmoztunk, ami egy ilyen csapat ellen megengedhetetlen hátrány"
A kecskemétiek készültek a rangadóra, ez már a játékosok bemutatásakor kiderült. Hiszen egy új nevet is találtak a szurkolók: Ramona Ungur. A román négyesütőt a közelmúltban szerződtették a hazaiak.
Ki tudja, miért, de a két csapat egymást múlta alul nyitásfogadásban a találkozó elején, de az ezekből indított – időnként igen tetszetős – támadásokból a kecskemétiek rendre eredményesek voltak, aminek meg is lett az eredménye (13:6). Aztán 15:7-nél változtatott Ludvig Zsolt csapatán, ám hiába, a bajnok így is csúnyán kikapott az első szettben.
A második felvonás elején egyik együttes sem tudott megnyugtató előnyre szert tenni, és az adok-kapokból végül is a Nyíregyháza jött ki jobban, Mátraiék egyenlítettek.
A harmadik játékrészben Szórádék jó mezőnymunkájuknak, valamint annak, hogy átlőhetetlen falat húztak a háló fölé, bezsebelték a játszmát. Az utolsó etapban pedig aztán bebizonyosodott, hogy a hazaiaknak az idén ősszel jobb együttesük van, mint a vendégeknek.

Mestermérleg
Farkas Mihály:
– A taktikai utasításokat végig betartva játszottak a lányok, nagyon jól működött a blokkunk és a nyitásunk.
Ludvig Zsolt: – A második szett kivételével a Kecskemét azt csinált a pályán, amit akart. Hiányzott belőlünk a tűz, és hibát hibára halmoztunk, ami egy ilyen csapat ellen megengedhetetlen hátrány.