Ahogy Oravec eltervezte

DROPPA GERGELY, FARKAS MIHÁLYDROPPA GERGELY, FARKAS MIHÁLY
2003.12.05. 21:47
"Egyelőre ezen a szinten vagyunk, ennyit tudunk. Remélem, tavasszal már meg tudjuk nyerni az ilyen meccseket" - "Rossz kezdés után úgy alakult, ahogy terveztük"
Már a mérkőzés előtt negyed órával remek hangulatot varázsoltak a vendégszurkolók a csarnokba. Az az igazság, szükség is volt erre, mert a kecskemétieket nem nagyon hozta lázba, hogy a bajnok látogat hozzájuk, és meglehetősen kevesen mentek ki a meccsre.
Aki ott volt, azt láthatta, hogy az első játékrész elején 6:6-ig fej fej mellett haladtak a csapatok, ekkor a hazaiak sebességet váltottak, és meg sem álltak 16:10-ig. Aztán 15:10-nél az addig harmatosan teljesítő Szalai helyett bejött Csala – így a bajnoknál már három exkecskeméti volt a pályán –, de az ő beállásával sem tudták elkerülni a borsodiak a meglehetősen kínos arányú játszmavesztést. A második szett parádés labdamenettel kezdődött, amelyet végül a borsodiak nyertek meg, nagy lökést adva nekik a jó folytatáshoz (2:9). A második technikai időnél a különbség már kilencpontosra hízott (7:16), vagyis a kazincbarcikaiak is ismerik a mondást, miszerint kölcsön- kenyér visszajár…

Jánosi Gábor (szemben) húsz pontja is nagyon kellett a Kazincbarcika gyôzelméhez (fotó: Farkas József)
Hogy mekkora volt a baj, jól mutatta: Karagics Mátyás, az alföldiek edzője harcba küldte a sérüléséből lábadozó Kását, de ő sem tudott segíteni, így máris egyenlő volt az állás. A harmadik etapra összeszedték magukat Nagyék, és nem engedték elhúzni a vetélytársukat, legalábbis az első technikai időig, utána viszont hárompontos vendégvezetést mutatott az eredményjelző (7:10). A hajrára Jánosiék hatpontosra tornázták fel előnyüket, amiből egyenesen következett az újabb alföldi szettvesztés.
A negyedik felvonásban jól kezdtek a vendéglátók, és 2:5-ről előbb felzárkóztak, majd a vezetést is megszerezték (9:7). Igaz, ezt rögtön ki is egyenlítették az Oravec-legények. Elhúzni nem tudtak, mert a hazaiak mezőnymunkája némileg feljavult, ami kontratámadásokra adott lehetőséget, így fordulhatott elő, hogy a második technikai időnél már háromegységnyi volt a kecskeméti előny. Ezt még növelni is sikerült, majd jöhetett a rövidített játékrész, amely kiegyenlített játékot hozott egészen 6:7-ig. Ekkor egy szép barcikai keresztütés nyomán kétpontosra hízott a borsodiak előnye, amelyet Urfiék ledolgoztak, mi több, Nagy vízfakasztó ütésével már ők vezettek (12:11). A végjáték hihetetlen izgalmakat hozott, és végül Schildkraut okos húzásával a bajnok szerezte meg a két pontot.

Mestermérleg
Karagits Mátyás:
– Egyelőre ezen a szinten vagyunk, ennyit tudunk. Remélem, tavasszal már meg tudjuk nyerni az ilyen meccseket.
Daniel Oravec: – Rossz kezdés után úgy alakult, ahogy terveztük. A negyedik szettben a sorozatos nyitásfogadási hibáink miatt nagyon megnehezítettük magunknak a meccset.

Jászberény, 200 néző. V: Bodrogi, Járosi
JÁSZBERÉNY: Kiss A. 2, FÉSÜS 8, Grózer 7, Lengyel 8, Kiss B. 8, NÉMETH ZS. 18. Cs: Selmeczi (liberó), Kiss R., Szívós. Edző: Botos Ferenc
BSE: Jáka, CZAKÓ 20, Várhegyi 8, HORVÁTH D. 8, PETHÔ 9, Danada 7. Cs: Tóth A. (liberó), Adrianenko 2. Edző: Kasziba István
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:3, 13:12, 23:21. 2. játszma: 4:2, 5:8, 12:10, 19:19. 3. játszma: 0:4, 8:7, 9:15. 4. játszma: 5:5, 8:13, 18:15, 22:22

Botos Ferenc:
– Mindent megmutattunk tudásunkból, és a szezon legszínvonalasabb játékát produkálva megszorítottuk a BSE-t.
Kasziba István: – Hiába a két együttes közti nagy különbség a tabellán, ha mindez a lelkesedésben nem mutatkozik meg. Így az előkelő pozíció ellenére is meg kellett szenvednünk a győzelemért.

Tudósított: Gelei József