Revánsot vettek a nyíregyháziak

DROPPA GERGELY, MOLNÁR ALEXADROPPA GERGELY, MOLNÁR ALEXA
2003.11.07. 22:26
"A BSE az esélyesebb mondta a meccs előtt a vendégek trénere, Ludvig Zsolt. Ám úgy tűnt, ezzel az együttese nem ért egyet, hiszen mindjárt egy 5:0-s sorozattal kezdtek.
Az első három pontot Schlégl vállalta magára, megadva ezzel a kezdő lökést társainak. A különbség pedig egyre csak nőtt, így Kasziba mester 12:6-nál kénytelen volt feladót cserélni. Ám a lényegen ez sem változtatott, hiszen a második technikai időnél már hét pont volt a különbség. Ez pedig a hazaiak már-már a nullával egyenlő mezőnymunkájának volt köszönhető, míg a vendégek tökéletes összhangban játszottak. A szett végjátékában, 24:15-nél még tett egy kísérletet a BSE a felzárkózásra, de ez csak a különbség csökkentésére volt elég, és Mester három jó szervája után a hálóba nyitott, vagyis teljesen megérdemelt vendégvezetéssel cseréltek térfelet a csapatok.
A második felvonásban aztán úgy tűnt, használt a szünetben kapott fejmosás a hazaiaknak, hiszen nemhogy tartották a lépést a Nyíregyházával, de vezettek is. Nagy szó ez az első játszmában mutatott produkciójukat figyelembe véve. Ám hamar kiderült, hogy csak rövid fellángolásról van szó, hiszen a szabolcsiak nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak, és fordítottak, Mátrai ásznyitásával pedig már megint megnyugtató vezetéshez jutottak (19:13). Várhegyi ajtó-ablak ziccerével némiképp felzárkózhattak volna fővárosiak, de a center megtette azt a szívességet Ludvig Zsolt tanítványainak, hogy jócskán kiütötte a labdát.
A vendégek számára jól indult a harmadik játékrész , hiszen – ahogy eddig – most is Schlégl-ponttal kezdődött a felvonás, mindjárt hárommal is. Az első technikai időnél két ponttal a vendégek tartottak előrébb, így kezdhetett izgulni az a százötven ember, aki kint volt a találkozón, hogy esélye sem lesz megnyerni azoknak a vásárlási utalványoknak az egyikét, amelyet a szurkolók között sorsolnak ki a Szamos utcában a BSE megnyert szettjei után. Vagy mégis? A BSE egy vendéghiba nyomán 14:10-re elhúzott, de az előny tiszavirág-életűnek bizonyult, majd egy parádés labdamenet után már 16:16 állt az eredményjelzőn. Ha másban nem is, abban bízhattak Czakóék, hogy egyik szettben sem volt még ilyen szoros a végjáték, sőt olykor vezettek is, igaz, az egypontos előny mindannyiszor kevés volt. A nyíregyháziak már-már tökéletes játékkal 3:0-s győzelemmel vettek revánsot a második fordulóban elszenvedett hazai vereségükért

Mestermérleg
Kasziba István:
– Ütőteljesítményünk messze elmaradt a képességeinktől.
Ludvig Zsolt: – Nagyon boldog vagyok! Eksztázisban játszott a csapat, a sorsdöntő pillanatokban sem remegett meg a lányok keze.

Vasas-Opus-Via Óbuda–Miskolci VSC-Cronus 3:0 (21, 21, 17)
Folyondár u., 100 néző. V: Karádi, László
VASAS: Józsa 6, Takács 9, Nyári 9, KRIEGEL O. 17, DÉGI 11, Tormási 8. Cs: Vatai (liberó), Pinczés 2, Molnár, Kovács T. 1, Kriegel É. 5. Meléndez-Pál. Edző: Ratimorszky Károly
MISKOLC: MÁTRAI B. 10., Kovács E. 4, Országh 7, Tímár 2, Szűcs 6, Sike 2. Cs: Balázs (liberó), Juhos 4. Edző: Kerekes Attila
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:3, 3:6, 6:7, 8:11, 12:11, 16:13, 19:17. 2. játszma: 4:4, 8:7, 13:15, 16:15, 20:18, 24:21. 3. játszma: 4:2, 8:3, 14:4, 16:8, 22:13, 24:15

A Miskolc az első két szett elején meg-megszorította a hetek óta kiváló formában játszó Vasast. Különösen Mátrai Bea volt elemében. De nem tudták átvenni a vezetést, Kriegel Orsolya vezényletével ütőfölényben játszottak a piros-kékek, s megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.

Ratimorszky Károly:
– Jót tett a lányoknak a háromszori 3:0-ás győzelem, ennek ellenére azt sulykoltam egész héten, hogy nincs kötelező győzelem, nincs lefutott meccs, nem szabad alábecsülni a miskolciakat.
Kerekes Attila: – Nincs szerencsénk, két játékosunk sérült, a csapatkapitányunk is nem is olyan régen kisebb műtéten esett át. Ennek ellenére helytálltunk az első két játszmában.

Tudósított: Oszvald György (Folyondár u.)